Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Ghosts oficjalnie potwierdzone, także na konsole nowej generacji

Pokaz gry na konferencji Microsoftu - 21 maja.

Activision oficjalnie ogłosiło kolejną część serii Call of Duty - Ghosts. Tytuł ukaże się 5 listopada na PC, Xboksie 360, PlayStation 3, a w przyszłości także na „platformach nowej generacji”.

Za kolejną odsłonę serii odpowiada studio Infinity Ward. Na potrzeby Call of Duty: Ghosts firma przygotowuje nowy silnik graficzny, rezygnując z dobrze znanej technologii IW engine, rozwijanej od 2005 roku.

Możliwości silnika oraz samej gry zobaczymy już 21 maja, podczas konferencji Microsoftu, podczas której zaprezentowany zostanie także nowy Xbox.

„Wszyscy oczekiwali, że pójdziemy w bezpiecznym kierunku i zrobimy Modern Warfare 4. Ale nie spoczywamy na laurach” - napisał w informacji prasowej Mark Rubin, producent w Infinity Ward. „Przejście na nową generację konsol to idealny moment na rozpoczęcie nowego rozdziału w historii Call of Duty. Budujemy więc nową markę i silnik, z nowymi pomysłami i doświadczeniami.”

Call of Duty: Ghosts - Teaser

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze