Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezentacja nowego Xboksa 21 maja

Microsoft zaprasza dziennikarzy na konferencję.

Microsoft rozpoczął rozsyłanie zaproszeń na konferencję, podczas której odbędzie się prezentacja nowej konsoli Xbox. Pokaz odbędzie się 21 maja w siedzibie firmy w Redmond, o godzinie 19 polskiego czasu. Zdjęcie zaproszenia opublikował serwis Game Informer.

Prezentację potwierdził także Major Nelson. „Tego dnia podzielimy się naszą wizją Xboksa” - napisał na blogu, podkreślając, że 19 dni później, na E3 w Los Angeles, Microsoft zaprezentuje również szereg gier wysokobudżetowych na swoją nową konsolę.

Zaproszenie na pokaz konsoli

Konferencja będzie prawdopodobnie transmitowana na żywo na stronie Xbox.com oraz na Xbox Live. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady mogą też liczyć na Spike TV.

„Nowa generacja ujawniona” - napisano na zaproszeniu. „Don Mattrick i zespół Xboksa zaprasza na kampus Xboksa na specjalny pokaz”. Mattrick jest odpowiedzialny w Microsofcie za dział zajmujący się wirtualną rozrywką. Przed dołączaniem do firmy w 2007 roku pracował m.in. w Electronic Arts.

Oficjalne ogłoszenie daty to potwierdzenie wcześniejszych doniesień. O nowej konsoli Microsoftu wciąż wiemy niewiele, a wszystkie informacje są nieoficjalne i pochodzą najczęściej z anonimowych źródeł. Mówi się, że w następnej generacji producent zdecyduje się na wprowadzanie obowiązku stałego połączenia z Internetem, zablokuje możliwość sprzedaży używanych gier, a interfejs konsoli będzie w pełni zintegrowany z telewizorem.

Wśród tytułów startowych znajdziemy podobno nową część serii Forzy oraz Ryse od Cryteka. Spekuluje się, że za podstawową wersję maszyny zapłacimy 500 dol. (ok. 1600 zł), lecz dostępny będzie także tańszy model, wyceniony na 300 dol. (ok. 960 zł), jednak w tym wypadku użytkownicy będą musieli płacić dodatkowo za jakąś formę subskrypcji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze