Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe Call of Duty z futurystyczną akcją w kosmosie - raport

Ziemia to za mało.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że nowe Call of Duty - wbrew oczekiwaniom graczy liczących na powrót do historycznych realiów - pójdzie jeszcze dalej w przyszłość.

Już w CoD: Ghosts opuściliśmy planetę

Tegoroczna część popularnej serii ma podobno opowiadać o futurystycznym konflikcie kilku frakcji, w realiach zbliżonych już raczej do „czystego” science-fiction.

Poprzednie gry - jak Advanced Warfare i Black Ops 3 - ruszały mniej lub bardziej w przyszłość, lecz dotychczas zawsze ugruntowane były na Ziemi.

Pierwsze doniesienia pojawiły się w sieci w weekend, opublikowane przez użytkownika forum NeoGAF o pseudonimie Shinobi, mogącego pochwalić się sporą wiarygodnością na polu „przecieków”. Podobne informacje słyszeli też - niezależnie - koledzy z brytyjskiej redakcji.

Produkcją - to wiemy na pewno - zajmuje się Infinity Ward. Gra nie będzie odsłoną żadnego z istniejących pod-cykli Call of Duty, choć studio odpowiadało w przeszłości za Ghosts, cieszące się raczej mieszaną popularnością.

Nowy tytuł ukaże się najpewniej w listopadzie, zgodnie z wieloletnią tradycją. Można się też spodziewać, że wśród platform docelowych zabraknie już PlayStation 3 i X360.

Konkurencję stanowić będzie Battlefield 5, ale ta produkcja najprawdopodobniej nie przeniesie graczy do przeszłości. Electronic Arts ma bowiem na przełomie roku także Titanfall 2 i Mass Effect: Andromeda, a takie zagęszczenie sci-fi nie byłoby pewnie dobrym pomysłem z punktu widzenia sprzedaży.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze