Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Black Ops 3 - Misja 4: Prowokacja

Wyruszamy na Burzową Górę, aby odzyskać skradzione dane.

Misja rozpoczyna się od rozmowy z Dannym Li, jednym z lepiej poinformowanych ludzi w strefie kwarantanny w Singapurze. Niestety, przyjacielska rozmowa zostaje przerwana przez Goh Min, kobietę która rozpoznała w graczu i Hendricksie ludzi zabijających Nieśmiertelnych.

Przejmij dysk z danymi

Udaj się na Burzową górę

Na szczęście dla głównego bohatera, Goh Min nie przeszła od razu ataku, dając siłom specjalnym czas na reakcję

Na ustalony znak, do baru wchodzą sojusznicze roboty, wspierające głównego bohatera. Dojdzie do walki, która przeniesie się na okoliczną dzielnicę. Pomimo posiadania wsparcia, walka nie będzie należeć do najprostszych, bo przeciwników będzie bardzo dużo.

W trakcie walki natraficie na Warlorda, czyli silnie opancerzonego i dobrze uzbrojonego przeciwnika. Najlepszą taktyką jest atakowanie go tylko wtedy, gdy ten skupi się na innym celu, na przykład na jednym z robotów.

Przebijając się przez miasto w stronę burzowej góry będziesz musiał przejść przez mały tunel w skale. Na jego końcu natrafisz na przeciwników, którzy w twoją stronę wyślą zniewolonych ludzi z ładunkami wybuchowymi wokół głowy. Ponieważ i tak nie możesz ich uratować, postaraj się nie zbliżać do nich, aby nie zostać zranionym.

Po dotarciu na teren z kolorowymi kontenerami zostaniesz zaatakowany przez małą armię wrogich robotów. Wykorzystaj to, że w przeciwieństwie do ludzi nie potrafią się one chować za osłonami.

Będziesz musiał zdecydować czy pójść w lewo czy w prawo. Ponieważ i tak trzeba pokonać wszystkich wrogów w tej lokacji, nie ma różnicy którą stronę wybierzesz . Kiedy dotrzesz do zamykającej się bramy, zostaniesz zaatakowany przez kolejnego Warlorda.

Zabicie Warlorda w pojedynkę to bardzo trudne zadanie głównie z powodu jego ogromnej wytrzymałości

Po przejściu przez bramę natrafisz na jeszcze silniejszego przeciwnika, ogromnego robota PAWWS. Aby go zniszczyć, musisz ze swoimi wszystkimi sojusznikami tak długo go atakować, aż w końcu zostanie on zniszczony.

Podczas walki z nim szczególnie uważaj na wyrzutnię rakiet, których jedno trafienie potrafi często zabić. Aby przeżyć, chowaj się za osłonami tak długo, jak przeciwnik korzysta z wyrzutni.

Odszukaj serwery 54N

Wejdź do budynku, którego bronił mech. W środku znajduje się jeszcze kilka robotów bojowych oraz jeden Warlord, na którego musisz szczególnie uważać.

Po wejściu na trzecie piętro zostaniesz zaatakowany przez kolejnych ludzi Nieśmiertelnych, w tym trzech z tarczami. Wykorzystaj któreś z posiadanych umiejętności przeciwko nim, albo zwyczajnie rzuć w nich granatem.

Wspinaj się coraz wyżej. Po wyjściu z budynku uważaj na drony, których zmasowany atak potrafi zabić bardzo szybko. Ich niewątpliwym minusem jest to, że wybuch jednego może wywołać reakcję łańcuchową, która wywoła wybuchy u najbliższych dronów.

Na szczycie budynku musisz wejść do pokoju obstawionego wieżyczkami. Wykorzystaj czas gdy rozglądają się one po bokach, aby zadać im obrażenia będąc niezauważonym. Gdy tylko je zniszczysz, otwórz bramę znajdującą się za nimi.

W środku znajduje się Goh Min, upubliczniająca wykradzione dane

Po krótkim filmiku filmowym, czyszczenie wykradzionych danych przerwie kolejny atak wrogich sił.

Prześlij dane z serwerów

Osłaniaj Hendricksa

Podczas gdy Hendricks jest podłączony do konsoli, musisz go osłaniać przed kolejnymi falami wrogów. Jest to o tyle trudne, że atakować będą coraz silniejsi przeciwnicy, do tego będą próbować otoczyć bohatera.

W trakcie walki o postępach w przesyłaniu zostaniesz poinformowany przez Kane. Gdy pobieranie się zakończy, wciąż będziesz musiał pokonać wszystkich przeciwników, dlatego taktyka chowania się przez kilka minut nie wchodzi w grę.

Po zabiciu wrogów otrzymasz rozkaz opuszczenia terenu działania. Podążaj za Hendricksem i podepnij się do Z-Trak, aby dostać się na samolot ewakuacyjny.

Opuść obszar działania

Udaj się do najdalszego superdrzewa

Będąc pod ciągłym atakiem, musisz udać się do najdalszego superdrzewa, z którego mógłbyś się ewakuować. Przeciwników jest tak dużo, że nie ma sensu z nimi walczyć, bo ciągle przybywają kolejni.

Podążaj za Hendricksem, używając mostów i Z-Traków do poruszania się pomiędzy superdrzewami. Po dotarciu do płonącego drzewa, użyj Z-Traków na liniach w środku szybu windowy, aby dostać się na samą górę, a następnie szybko pobiegnij przed siebie i skocz w dół.

Udaj się do doku 54N

Podczas skoku superdrzewo wybuchnie, a bohater spadnie do wody. Na pomostach znajdują się wrogowie, dlatego podążaj za Hendricksem nie wynurzając się. W ten sposób możesz przepłynąć niezauważony i wyjść na brzeg w mniej niebezpiecznym miejscu. W dokach znajduje się tylko kilku przeciwników, do tego nie są oni najlepiej uzbrojeni. Zabij ich, aby przejąć kontrolę nad dokami.

Razem z towarzyszem wsiądźcie do łodzi. Musisz zasiąść za sterami wieżyczki, aby ochraniać łódź w trakcie przeprawy Podczas ucieczki, będziecie atakowani z wielu stron, głównie przez drony, bo tylko one mogą nadążyć za łodzią. Po desperackiej ucieczce na ląd, misja zostanie zakończona.

Następnie: Call of Duty: Black Ops 3 - Misja 5: Hipocentrum

Powrót do spisu treści: Call of Duty: Black Ops 3 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i przewodnik dla gry sieciowej

O autorze

Jan Dominiak

Contributor

Komentarze