Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Black Ops 3 - Misja 10: Lotosowe wieże

Wyruszamy z celem aresztowania.

Po przejęciu kontroli nad postacią podążaj za Hendricksem i Khalilem. Początkowo będziecie mijać tylko cywilów, jednak po drodze natraficie na jedną grupę żołnierzy KRN. Używają oni tarcz jako osłon, przez które nie przebija się większość pocisków.

Zlikwiduj generała Hakima

Odszukaj generała Hakima

W pewnym momencie HUD znowu zacznie wariować. Zobaczysz kruka, który prawdopodobnie jest tylko urojeniem, po czym otrzymasz nowy cel - otworzyć drzwi. Za nimi znajduje się generał Hakim.

Podczas krótkiej cutscenki główny bohater zabija Hakima, tym samym wywołując powstanie w Kairze.

Zajmij stację bezpieczeństwa

Udaj się do pomieszczenia ochrony

Razem z Hendricksem i Khalilem musisz przebić się do pomieszczenia ochrony. Po drodze napotkacie spory opór w postaci żołnierzy KRN. Staraj się nie zabijać cywili, jeżeli przez całą misję żadnego nie zabijesz, to zostaniesz za to odznaczony.

Aby dostać się wyżej, będziecie musieli skorzystać z mobilnego sklepu. Wejdź na niego, a ten automatycznie ruszy w górę. Po dotarciu na miejsce natrafisz na kolejną grupę wrogich żołnierzy.

W walce pomogą cywile, którzy z zaskoczenia będą zabijać niczego nie podejrzewających żołnierzy. Z czasem do walki przyłączą się roboty kontrolowane przez KRN. Szczególnie uważaj na małe okrągłe roboty, które wybuchają podczas kontaktu z celem.

Gdy dotrzesz do zamkniętego pomieszczenia, poczekaj aż Hendricks otworzy wejście do kanałów wentylacyjnych

Po wyjściu z kanału wentylacyjnego trafisz prosto do pomieszczenia ochrony. To pomieszczenie jest stosunkowo dobrze chronione, dlatego musisz być przygotowanym do walki.

Po zabiciu żołnierzy przebywających w pomieszczeniu ochrony, otrzymasz rozkaz zhakowania konsoli. Gdy tylko to zrobisz, obejrzysz krótką cutscenkę, po której zostaniesz zaatakowany przez grupę robotów, które właśnie otworzyły nowe przejście.

Schwytaj Taylora

Udaj się do celi Taylora

Po zniszczeniu robotów wyjdź przez dziurę w ścianie, które zostało przez nie stworzone. Podążaj za Hendricksem. Po drodze natraficie na bardzo dużą grupę wrogów, jednak nie musisz się nimi przejmować, w ciągu sekundy przybędą posiłki które w mig zniszczą wszystkich przeciwników.

Po użyciu kolejnego mobilnego sklepu dotrzecie do wielkiej sali pełnej wrogów. Niewątpliwie największe zagrożenie będą stanowić żołnierze posiadający wyrzutnie rakiet. Jest ich całkiem sporo, do tego są skryci na tyłach wrogiej armii.

Przebijaj się przez kolejne fale wrogów. Po przejściu przez most zrobiony zawalonej ściany zostaniesz zaatakowany przez mecha. Wykorzystaj jak najlepiej otoczenie, aby nie dając się zranić atakować wroga, w przeciwnym razie szybko zostaniesz zabity.

Każda lokacja, przez którą przejdziesz, czasy świetności ma już za sobą

W jednym z kolejnych pomieszczeń natrafisz na automatyczną wieżyczkę. Jeżeli nie posiadasz obecnie umiejętności zdolnych w łatwy sposób ją unieszkodliwić, wespnij się po schodach obok aby uniknąć obrażeń.

Podążanie górną częścią uchroni bohatera także przed obrażeniami od robotów, z których większość znajduje się na dole. Chociaż potrafią się one poruszać, to dostosowanie pozycji do strzału sprawia im ogromną trudność.

Po dotarciu do celi i otworzeniu drzwi, obejrzysz krótki przerywnik filmowy. Taylor ucieknie, a w pogoni za nim przeszkadzać będą roboty, które mordują żołnierzy KRN.

Udaj się do podniebnego mostu

Podążaj za Hendricksem. Zgodnie z oczekiwaniami, będziesz musiał walczyć tylko z robotami, które zbuntowały się przeciwko KRN. Po drodze będziesz musiał usunąć odłamki, które blokują przejście dalej. Wyjdziesz wtedy na zewnątrz budynku, gdzie znacznie trudniej o osłonę przed ostrzałem. Uważaj na szarżujące roboty, które biegną w stronę bohatera bez broni, chcąc go uderzyć.

Kiedy droga się skończy, będziesz musiał przeskoczyć na kolejną przechodząc po zniszczonym samolocie. Na dole natrafisz na kolejną grupę żołnierzy KRN mordowanych przez ich roboty. Pamiętaj, że nawet jeżeli ich uratujesz, ci od razu zwrócą się przeciwko głównemu bohaterowi.

Udaj się do wieży dwa

Podążaj za Hendricksem, który zawsze wybiera najlepszą ścieżkę do celu. W pewnym momencie natraficie na blokadę, jednak zostanie ona zniszczona przez zestrzelony samolot.

Po wejściu do budynku, obejrzysz krótki przerywnik filmowy. Zaraza, którą dotknięty jest Taylor, zaczyna mieszać też w umyśle głównego bohatera, często go obezwładniając. Wykorzystując połączenie głosowe, Taylor, czy też raczej to co go kontroluje, próbuje też namieszać w głowie Hendricksowi.

Zrujnowany budynek posiada wiele ścieżek, które wcześniej nie istniały

Po wejściu na górę budynku będziesz musiał zhakować konsolę. Gdy wejdziesz z nią w interakcję, rozpoczniesz krótką cutscenkę, pod koniec której wylądujesz na dachu budynku.

Sprowadź na ziemię VTOL Lewiatan

Zniszcz turbiny Lewiatana

Tayrlor przejął kontrolę nad potężnym samolotem bojowym. Aby go powstrzymać, musisz zacząć od zniszczenia turbin Lewiatana. Niestety, nic na dachu nie wytrzyma jego ataku, dlatego musisz ratować się ucieczką po każdej wystrzelonej przez wroga rakiecie.

Kane wyśle z pomocą ruchomą zbrojownię, wyposażoną w XM-53. Zabierz tę broń , po czym zacznij strzelać w wybraną z turbin Lewiatana. Po każdej kolejnej zniszczonej turbinie, schemat działań statku zmieni się. Przykładowo, po zniszczeniu pierwszej z nich, Lewiatan od czasu do czasu zacznie wysyłać na bohatera okrągłe samobójcze roboty.

Po zniszczeniu wszystkich turbin rozpocznie się zakończenie misji w postaci filmiku.

Następnie: Call of Duty: Black Ops 3 - Misja 11: Życie

Powrót do spisu treści: Call of Duty: Black Ops 3 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i przewodnik dla gry sieciowej

O autorze

Jan Dominiak

Contributor

Komentarze