Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Borderlands 3 wreszcie z opcją cross-play

Ale nie na PlayStation.

  • Łatka Borderlands 3 wprowadziła opcję cross-play
  • Funkcja nie jest dostępna na konsolach PlayStation
  • Podniesiono też maksymalny poziom postaci

Borderlands 3 w najnowszej aktualizacji otrzymał funkcję cross-play. Opcja wspólnej zabawy przeznaczona jest jednak tylko dla platform PC (Steam, Epic), Xbox One, Xbox Series X/S oraz Stadia i nie obejmuje konsol PlayStation.

Kooperacyjna strzelanka pozwala wybrać, czy chcemy grać z posiadaczami innych platform sprzętowych. Przed startem trzeba też utworzyć uniwersalną nazwę użytkownika - za pośrednictwem autorskiej platformy SHiFT od studia Gearbox.

Szef tej firmy - Randy Pitchford - już w maju informował, że cross-play nie obejmie PlayStation. Wydawca - Take-Two - poprosił podobno o pominięcie tych konsol przed certyfikacją aktualizacji u Sony.

Przyczyny takiej decyzji nie są znane, lecz można spekulować, że winne może być podejście japońskiej korporacji, która w określonych okolicznościach pobiera opłatę za międzyplatformowe rozgrywki. Kontrowersyjny system ujawniono przy okazji konfliktu sądowego Epic i Apple.

O cross-play w Borderlands 3 mówi się już od dawna. Wspomniany Pitchford jeszcze przed premierą we wrześniu 2019 roku zapewniał, że chce dostarczyć funkcję „najszybciej, jak to tylko możliwe”.

Dzisiejsza aktualizacja rozpoczyna także wydarzenie specjalne Revengence of Revenge of the Cartels (to nie błąd, a powrót do atrakcji znany pod nazwą Revenge of the Cartels, z ubiegłego roku).

Jeśli o sezonowych wydarzeniach mowa, te zostają teraz w grze na dobre, a gracze mogą korzystać z nich według uznania. Łatka podnosi także maksymalny poziom doświadczenia postaci, na 72.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze