Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard nie zwróci pieniędzy za błąd z zakupami w Overwatch 2

Bug naprawiono.

Blizzard rozwiązał problem, w wyniku którego gracze przypadkowo kupowali przedmioty prosto z poziomu wbudowanego czatu. Firma najwyraźniej nie ma jednak zamiaru zwracać pieniędzy.

Użytkownik o pseudonimie „Dracyoshi” raportuje w serwisie Reddit, że beztrosko rozmawiał ze znajomymi i przeglądał galerię postaci, gdy gra niespodziewanie zaczęła odblokowywać skin Plutonium dla Królowej (Junker Queen).

„Pisałem akurat wiadomość na czacie i zakup zakończył się zanim mogłem zareagować i anulować proces” - opisuje. „Padłem najwyraźniej ofiarą błędu, w ramach którego tekst wpisywany na czacie jest interpretowany jako skróty klawiszowe w menu, a zakup skórki to niestety tylko dwa wciśnięcia spacji, co wykonać można w ułamku sekundy i kilkanaście razy na zdanie”.

Już łatka z 7 października usunęła usterkę. Sam „Dracyoshi” skontaktował się z pomocą techniczną Blizzarda i objaśnił sytuację, lecz najwyraźniej nie powinien liczyć na zwrot pieniędzy lub - w tym przypadku - 300 jednostek wirtualnej waluty.

„Po przyjrzeniu się sprawie, nie możemy zwrócić pieniędzy czy zaoferować innej rekompensaty za zakupy wykonywane z pomocą wirtualnej waluty w Overwatch” - napisano w odpowiedzi na jego zgłoszenie. „Wszystkie zakupy tego typu są ostateczne”.

Sytuacja może ulec zmianie w przyszłości, ponieważ szybko zaczęli zgłaszać się inni poszkodowani. Co interesujące, bardzo podobna sytuacja dotyczyła w tym roku także gry Fall Guys - w tym przypadku zakończyło się na przeprosinach i zwrocie pieniędzy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze