Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard nie ma wątpliwości co do najlepszej mechaniki Diablo 4

Wybór raczej nie dziwi.

Diablo 4 składa się z masy skomplikowanych mechanik, ale tylko jedna z nich szczególnie podbiła serca deweloperów. Mowa oczywiście o możliwości głaskania zwierząt przy użyciu specjalnej emotki.

Opcja przywitania się z pupilem została całkiem sprytnie ukryta. By wykonać manewr głaskania, gracz musi podejść do zwierzaka, uruchomić koło emotek, a następnie wybrać opcję przywitania. Dorottya Kollo - główna projektantka interfejsu - przyznała, że sztuczka została uznana jednogłośnie za ulubioną mechanikę całego zespołu.

Z początku był to tylko żart, ale wszystkim spodobał się na tyle, że zdecydowaliśmy się umieścić go w grze” - wyznała Kollo w rozmowie z serwisem PCGamesN. „Za podjęcie decyzji odpowiadał cały zespół. Każdy chciał pogłaskać pieska”.

Proces nie należy do najbardziej skomplikowanych

Deweloperka przyznała również, że projektowanie kołowego systemu emotek sprawiło zespołowi wiele radości. „Było to pewnym wyzwaniem, bo chcieliśmy stworzyć wspólny interfejs dla kontrolerów oraz klawiatury i myszki. Trzeba było sprawić, by był wygodny na wszystkich platformach” - wyjaśniła.

Niestety nie każdy dewelepor pamięta o tak istotnym elemencie rozgrywki. Za przykład weźmy chociażby The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, gdzie mimo że zwierzęta w świecie gry występowały, to nie dało się ich pogłaskać. Błędu projektantów nie podkreślano jednak w recenzjach.

Zobacz także: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Diablo 4 zadebiutowało dziś w nocy w wersji wczesnego dostępu dla posiadaczy droższych edycji. Tytuł mierzy się jednak z pewnymi problemami, gdyż część graczy nie może dołączyć do rozgrywki przez błąd z weryfikacją licencji. Blizzard nie wydał jeszcze oficjalnego hotfixa, ale problem da się rozwiązać w dosyć prosty sposób.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze