Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard blokuje dwa popularne mody do Diablo 2: Resurrected

Modyfikacje związane z alfą gry.

  • Usunięto dwa mody do alfy Diablo 2: Resurrected
  • Blizzard twierdzi, że stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa

Studio Blizzard zażądało usunięcia dwóch cieszących się dużym zainteresowaniem modów do Diablo 2: Resurrected, czyli odświeżonej wersji gry.

Mowa o projektach D2ROffline i D2R Modding. Pierwszy pozwala użytkownikom grać w techniczną alfę produkcji bez konieczności łączenia się z internetem, dzięki czemu osoby posiadające pliki wydania testowego mogą nadal toczyć zmagania. Drugi zaś umożliwia odblokowanie wszystkich klas postaci - także niedostępnych standardowo we wczesnej wersji.

Blizzard wezwał do usunięcia modyfikacji. W rozmowie z serwisem Kotaku jeden z twórców wspomina, że studio dostarczyło mu dokumenty z wezwaniem poprzez prywatnego detektywa, z którym jednak rozmowa była „serdeczna”.

Przedstawiciel firmy w rozmowie z wymienionym serwisem wyjaśnia jednak, że projekty zablokowano, ponieważ łamały wytyczne deweloperów i stwarzały „zagrożenie dla bezpieczeństwa”.

- Rozumiemy, że społeczność modderów jest bardzo ważnym elementem, wpływającym na długowieczność Diablo 2. Klasyczna wersja gry z modami będzie nadal istniała i zrobimy, co tylko w naszej mocy, by wspierać modyfikacje także w Diablo 2: Resurrected - zapewniono.

- Niektóre projekty są jednak nietypowe i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych tytułów. Bezpieczeństwo zawsze było zaś dla nas najważniejsze i nie będziemy tolerowali programów, które mogą stwarzać duże niebezpieczeństwo - dodano.

Remaster Diablo 2 powinien ukazać się jeszcze w tym roku na PC i konsolach.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze