Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biomutant - umiejętności: jak przypisać i użyć

Korzystanie z biogenów i mocy psionicznych, przypisywanie umiejętności.

W Biomutant walczysz zarówno przy pomocy broni białej, jak i dystansowej. Możesz także wykorzystać dziesiątki różnorakich zdolności specjalnych - biogenów bądź mocy psionicznych. Z niniejszej strony dowiesz się jak przypisać je do paska skrótów i w jaki sposób z nich potem korzystać


Na tej stronie:


Jak przypisać umiejętność

W pierwszej kolejności musisz rzecz jasna odblokować biogen bądź moc psioniczną, by w ogóle móc z niej skorzystać. Do pierwszej zyskasz dostęp już na początku rozgrywki. Dla przykładu, klasa Psioniczny Maniak dysponuje Kulą Iskier. Kolejne odblokujesz rozwijając postać. By podejrzeć dostępne zdolności otwórz menu i wejdź do sekcji postać (1).

Następnie wybierz zakładkę Mutacje (2) by zyskać dostęp do Biogenów (3) i Mocy psionicznych (4). Zdolność musisz jeszcze przypisać do paska skrótów.

W tym celu wskaż odblokowaną umiejętność - na przykład wspomnianą wcześniej kulę iskier (5) - i wciśnij przycisk przypisz umiejętność (6). Wskaż potem skrót klawiszowy, pod którym chcesz mieć tę zdolność.


Jak używać umiejętności

By aktywować umiejętność możesz wywołać okno szybkiego wyboru (7) przy pomocy środkowego przycisku myszy (konsole: LT i L2), a następnie wcisnąć wcześniej przypisany do niej klawisz. W przypadku wersji na PC możesz także skorzystać ze skrótów - F1, F2, F3 bądź F4.

Po wciśnięciu klawisza umiejętność zostanie aktywowana. Pamiętaj, że każdorazowe użycie uszczupli pasek energii ki (8) widoczny w lewym górnym rogu. Gdy ten się wyczerpie, nie będziesz mógł korzystać ze zdolności specjalnych do momentu regeneracji energii ki.

Poprzednio: Biomutant - energia ki: czym jest, jak regenerować

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Następnie: Biomutant - tarczownik: wróg z tarczą, jak pokonać

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze