Skip to main content

Beyond Good & Evil 2 - gameplay prezentuje walkę wręcz i latanie statkiem

Plus: informacje o grze.

Podczas pokazu na żywo „Space Monkey Report”, przedstawiciele Ubisoftu podzielili się informacjami na temat Beyond Good & Evil 2 - prequelu gry akcji z 2003 roku. Zaprezentowano również krótkie fragmenty rozgrywki.

W materiale widzimy sceny przedstawiające pilotowanie statku i walkę, wraz z sesjami motion capture. Gracz w dowolnym momencie może wyjść z pojazdu i skorzystać z plecaka odrzutowego, a także wejść na pokład wrogiego statku, tocząc pojedynek z przeciwnikami.

Pokreślono również nacisk na współpracę. Gracze, mimo rozwijania ogromnych prędkości w pojazdach, nie zgubią się, dzięki systemowi utrzymywania gwiezdnej floty.

Zobacz na YouTube

Wydarzenia rozgrywają się w momencie narodzin głównej bohaterki pierwszej części serii - Jade. Miejscem akcji jest jeden z systemów gwiezdnych, na który udała się ludzkość po opuszczeniu Ziemi, z zamiarem zbudowania nowej cywilizacji.

W Beyond Good & Evil istotną rolę odegrał aparat. Narzędzie powróci, jednak w zmienionej formie. Do robienia zdjęć i skanowania otoczenia użyjemy lunety (dzięki, GameSpot).

W grze stworzymy własną postać

Przedstawiciele Ubisoftu podkreślają, że gra znajduje się we wczesnej fazie produkcyjnej, jednak kolejne fragmenty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów E3. Nie podano daty premiery tytułu - zainteresowani mogą natomiast zapisać się do programu „Space Monkey”, aby otrzymywać informacje o grze.

Beyond Good & Evil 2 po raz pierwszy zaprezentowano na konferencji przed E3 w 2017 roku. Otrzymaliśmy filmowy zwiastun, a także demonstrację technologiczną określającą skalę projektu i ambicje twórców. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Read this next