Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 4 - odkryto wyjątkowo skomplikowany żart twórców

Ze skromną nagrodą.

W ubiegłym roku oddany fan Battlefielda 4 - Jackfrags - odkrył ukrytego w strzelance rekina, lecz teraz przebił swoje dokonanie, rozszyfrowując jedną z najbardziej skomplikowanych zagadek w grach.

W nowym materiale wideo autor wyjaśnia wyjątkowo rozbudowany proces, rozpoczynający się na znalezienia migoczącej latarni na mapie Dragon Valley. Okazuje się, że lampa w rzeczywistości nadaje kod Morse'a po białorusku, o treści: „Tęskniłeś? Powodzenia, JJJU”. To nawiązanie do Juliana Manolowa, pomysłodawcy opisywanego żartu.

Okazuje się, że na mapie Dragon Valley znaleźć można ukryte przełączniki, powiązane z innymi latarniami w budynku. Każdy z nich włącza i wyłącza inne lampy, ale w losowy sposób, więc trzeba samemu monitorować ich zachowanie.

Gdy już się uda, możemy skorzystać z klawiatury ukrytej w drewnianym filarze, ponownie nadającej kod Morse'a: „Gdy nad starą fabryką zapada noc, sekret czai się w otwartym lesie North Woods. Pomnóż litery najdłuższego słowa z słowem znajdującym się zaraz za nim.”

To z kolei nawiązanie do mapy Zavod: Graveyard Shift, gdzie w pobliżu określonego kamienia usłyszymy tajemniczy dźwięk, który należy zarejestrować i przyśpieszyć w zewnętrznym programie. Usłyszymy: „Mam małe ptasie nóżki”. Nadanie każdej literze wartości numerycznej i pomnożenie daje 83980800000. Wprowadzenie wyniku na ukrytej klawiaturze to kolejna wiadomość:

„Aby odebrać nagrodę, dołącz do rankingowej gry w trybie Podboju, stań przez dwie minuty po zachodniej stronie wału przy północno-zachodniej wieży, po czym wpisz swój indywidualny kod: 131929664...”

Warto dodać, że każdy gracz otrzymuje własny klucz, więc w celu odebrania nagrody trzeba dokładnie odtworzyć kroki z materiału wideo. Po odczekaniu w ustalonym miejscu wpisujemy kod, słysząc kogoś krzyczącego głośno „promoted!”

Po zakończeniu rundy możemy przejść do modyfikowania ekwipunku i przewinąć na sam dół, gdzie znajdziemy kamuflaż DICE LA, dostępny poprzednio wyłącznie dla deweloperów.

To by było na tyle. Nagroda może i nie jest spektakularna, ale satysfakcja - już na pewno.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze