Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - towarzysze w grze

Postacie, które dołączysz do drużyny.

Baldur's Gate 3, wzorem poprzednich odsłon serii, pozwala na stworzenie własnej postaci. Jednakże, drużyna gracza może składać się maksymalnie z czterech postaci - pozostałe trzy trzeba więc dołączyć podczas rozgrywki. W tym rozdziale przedstawiamy listę dostępnych towarzyszy, których włączyć możesz do drużyny.

Uwaga - sposób pozyskania wszystkich towarzyszy opisujemy w rozdziale jak dołączyć kolejne postacie do drużyny.

W grze znaleźć możesz piątkę towarzyszy. Są to:

  • Lae'zel - kobieta wojownik z rasy Githyanki, którą poznasz podczas prologu. Jej początkowe cechy to: Siła 17, Zręczność 13, Kondycja 15, Inteligencja 11, Mądrość 12 i Charyzma 8.
  • Posępne Serce - kobieta półelf klasy kleryk, na którą natrafisz na początku rozdziału pierwszego, przy jednym z wejść do Zapomnianych ruin. Jest to kleryk z domeny oszustwa. Rozgrywkę rozpoczyna z następującymi cechami: Siła 15, Zręczność 9, Kondycja 13, Inteligencja 10, Mądrość 16 i Charyzma 14.
  • Astarion - mężczyzna półelf będący łotrzykiem. Jego początkowe cechy to Siła 12, Zręczność 17, Kondycja 13, Inteligencja 9, Mądrość 14 i Charyzma 10. Co ciekawe, Astarion jest wampirem, przez co otrzymuje obrażenia za przebywanie w wodzie.
  • Gale - człowiek klasy mag, którego spotkasz przy jednym z punktów orientacyjnych. Gale rozpoczyna przygodę z cechami na poziomie: Siła 9, Zręczność 14, Kondycja 15, Inteligencja 16, Mądrość 11 i Charyzma 13.
  • Wyll - czarownik o specjalizacji Czart, którego spotkasz wewnątrz Gaju druidów, będzie on też brał udział w walce przy bramie do wspomnianego miejsca. Początkowe cechy Wylla to: Siła 9, Zręczność 13, Kondycja 15, Inteligencja 14, Mądrość 11 i Charyzma 16.

Pamiętaj, że w drużynie może być maksymalnie pięć postaci - z czego jedno miejsce zajmuje twoja własna. Dodatkowi towarzysze wracają do obozu, gdzie przy każdym długim odpoczynku możesz ich znaleźć i wcielić do drużyny.

Następnie: Baldur's Gate 3 - aprobata towarzyszy: jak zwiększyć

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - jak dołączyć kolejne postacie do drużyny

Komentarze