Skip to main content

Twórcy Baldur's Gate 3 otwierają studio w Polsce, z myślą o nowych projektach

Jest nawet husarz w logo.

Studio Larian potwierdziło, że firma założyła oddział w Polsce - w Warszawie. O tej wyjątkowo słabo skrywanej tajemnicy wiemy już co najmniej od lutego, lecz teraz doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia.

Dyrektor generalny Swen Vincke pojawił się dzisiaj na imprezie Digital Dragons, więc okazja była idealna. Wystosowano komunikat prasowy, w którym podano, że biuro w naszym kraju dołącza do sześciu zespołów z całego świata.

Działalność Larian jest bowiem całkiem rozbudowana i obejmuje nie tylko centralę w belgijskim Ghent, ale także deweloperów z Quebeca, Dublina, Guildford, Barcelony i Kuala Lumpur.

Jest nawet husarz w logo

„Decyzja o otwarciu stałego studia w Warszawie pokazuje, jak poważnie podchodzimy do wspierania kreatywności, współpracy i innowacji w sercu tętniącej życiem polskiej sceny gier” - zapewnia Ula Jach, szefowa nowego studia. „Cieszymy się z możliwości współpracy z licznymi talentami w regionie, zwłaszcza biorąc pod uwagę silną reputację Polski jako centrum RPG i entuzjastów gier”.

„Wizyta na konferencji GIC w zeszłym roku potwierdziła to, o czym myślałem od jakiegoś czasu - jest tu mnóstwo talentów i wielu deweloperów, którzy myślą tak jak my” - dodaje sam Vincke. „Co więcej, wielu z nich chce pracować nad grami RPG, więc jest to idealne połączenie”.

„Nasz plan dla polskiego studia jest bardzo prosty. Zbudować zespół, który będzie mógł pracować nad naszymi dwoma - bardzo ambitnymi - nowymi grami RPG i cieszyć się owocami ich pracy. Jesteśmy bardzo oddolną firmą, więc z niecierpliwością czekam na to, co nowego nam przyniosą. Myślę, że to zadziała naprawdę dobrze”.

Na oficjalnej stronie Larian są już pierwsze warszawskie ogłoszenia o pracy: dla projektanta RPG, scenarzysty oraz dla programistów z dziedziny grafiki i narzędzi.

Zobacz także