Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Lae'zel: jak przyłączyć, romans

Jak doprowadzić do zbliżenia z Lae'zel.

Lae'zel to jedna z najbardziej irytujących postaci w BG3. Jest wojowniczką rasy githyanki i świetnym kompanem na początek, jeśli chodzi o skuteczność w boju. W tym miejscu przeczytasz, jak przyłączyć ją do drużyny oraz rozpocząć jej wątek romantyczny i zwiększyć aprobatę.


Na tej stronie:


Lae'zel - jak dołączyć do drużyny

Trudno przeoczyć Lae'zel uwięzioną w klatce na północ od miejsca katastrofy - choć jest to możliwe. Jeśli jej nie pomożesz, dziewczyna zginie. Gdy podejdziesz do niej rozpocznie się dialog z dwoma diabelstwami, które ją pochwyciły. Oszukaj ich (Charyzma) zdając test umiejętności lub zignoruj. Wtedy zestrzelą klatkę i będziesz mógł wraz z Lae'zel przystąpić do walki z wrogiem.

Jeśli uda ci się oszukać diabelstwa, uwolnij dziewczynę strzelając w klatkę. Lae'zel nie musisz przekonywać, by podróżowała z tobą - zgodzi się bez problemu, ponieważ oboje szukacie lekarstwa.


Lae'zel - jak zwiększyć aprobatę

Lae'zel, jak wszyscy githowie, nienawidzi Łupieżców Umysłów. Stawanie po stronie mocy, jaką dają kijanki, współpraca z Cesarzem oraz nieufność wobec jej rasy z pewnością nie pomogą ci zaskarbić sobie jej miłości. Aby zwiększyć poziom aprobaty:

  • pokazuj dominację nad słabymi i niesamodzielnymi
  • zgadzaj się z nią, lecz nie zawsze musisz być jej posłuszny, jeśli ma to być oznaką słabości
  • preferuje rozwiązania siłowe, szczególnie gdy rozmówca próbuje się stawiać
  • wyrażaj poglądy i aprobatę dla Githów, co często wiąże się z obrażaniem innych ras

Lae'zel wyraźnie nie dogaduje się z Posępnym Sercem. Jeśli chcesz zwiększyć aprobatę tylko jednej z kobiet, warto podróżować z obiema - będziesz miał wiele okazji, by zgodzić się z jedną ze stron.


Lae'zel - jak prowadzić romans

Do scen erotycznych najszybciej doprowadzisz właśnie z Lae'zel, jako że seks według niej nie jest zarezerwowany jedynie dla par. Po uratowaniu Halsina i Gaju Druidów przed goblinami w trakcie uczty porozmawiaj z nią, a na koniec zabawy aktywujesz pikantną cutscenkę. W tym przypadku możesz doprowadzić do zbliżenia nawet wcześniej, jeśli uda ci się mocno poprawić relację z nią.

Jeśli zamierzasz kontynuować romans, przed rozpoczęciem aktu drugiego koniecznie udaj się do Szkółki githyanek w ramach jej zadania osobistego. Później dziewczyna spotka się z tobą w nocy i wyzwie cię na pojedynek - zaakceptuj go (wygrana lub przegrana nie mają znaczenia).

Aby romans mógł być kontynuowany w akcie trzecim, musisz wcześniej przystać na ofertę Vossa, którego spotkasz przed wejściem do obszaru aktu 2, zdobyć Młot Orficzny (celem uwolnienia Orfeusza - nie jest to obowiązkowe działanie, lecz trudno ci będzie przekonać Lae'zel, by tego nie robić). Ostatnia sprawa: gdy zdobędziesz Młot, nawiedzi cię Vlaakith. Musisz zbuntować Lae'zel przeciwko niej.

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze