Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Wyll: jak przyłączyć, romans

Jak doprowadzić do zbliżenia z Wyllem.

Wyll to czarownik, jeden z najbardziej prawych kompanów w BG3. Na tej stronie przeczytasz, jak przyłączyć go do drużyny i poprowadzić romans, poprzez zwiększanie aprobaty i kończenie zadań pobocznych.


Na tej stronie:


Wyll - jak dołączyć do drużyny

Wylla spotkasz pierwszy raz, gdy dotrzesz do Gaju druidów. Wewnątrz groty ćwiczy on młodzików. Porozmawiaj z nim, a chętnie do ciebie dołączy. Jednocześnie aktywujesz jego osobiste zadanie poszukiwania Karlach.


Wyll - jak zwiększyć aprobatę

Wyll jest pozytywnym bohaterem, dlatego wszelkie akty heroizmu będą mile widziane. Nie przesadzaj również z naruszaniem jego przestrzeni osobistej nękając go pytaniami, o czym wspomni ci już na samym początku. Posiada on swoje tajemnice… Ponadto, aby zwiększyć aprobatę:

  • pomagaj innym i walcz ze złem (najlepiej bezinteresownie)
  • nie okłamuj - ani jego, ani innych
  • możesz wykazywać się wrogością wobec diabłów (ale niekoniecznie diabelstw) oraz goblinów i potworów
  • nie wykazuj poparcia dla Mizory

Wyll - jak prowadzić romans

Jak i w innych przypadkach, kluczowy zwrot akcji następuje na uczcie po obronie Gaju druidów, gdy posiadasz wysoki poziom relacji. Możecie zatańczyć, co zwieńczone zostanie pocałunkiem. Nawet jeśli nie uda ci się zdać wymaganego testu umiejętności, wątek romansu już się rozpoczął. Zdecydowanie powinieneś w akcie 1 kontynuować jego wątek poprzez realizację zadania Uratuj wielkiego księcia.

W akcie pierwszym możesz też zrekrutować Karlach, która jest celem jego poszukiwań i którą chce zgładzić. Możesz jednak bez problemu doprowadzić do porozumienia jeśli zechcesz, a nawet podróżować z tą dwójką. Akt drugi nie wymaga od ciebie żadnych specjalnych działań. Wystarczy dalej zwiększać poziom aprobaty, a ujrzysz tańczącego Wylla jednej nocy i możesz zainicjować kolejny pocałunek.

Ostatni rozdział jest za to bardzo istotny. Najpierw ocal Księcia Ravengarda, kończąc wspomniane wcześniej zadanie poboczne. By aktywować ostatnią scenę, po poznaniu Legendy Ansura - smoka pod twierdzą we Wrotach Baldura - porozmawiaj z Wyllem w obozie, wcześniej warto zapisać grę.

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze