Skip to main content

Youtuber oferuje 500 dolarów za znalezienie zabawnego przerywnika w Baldur's Gate 3

O ile to możliwe.

Youtuber „Proxy Gate Tactician” oferuje 500 dolarów pierwszej osobie, która zdoła znaleźć w Baldur's Gate 3 nietypowy przerywnik filmowy z udziałem Karlach. O ile to w ogóle możliwe.

Twórca treści w najnowszym materiale wideo stara się obalić mity związane z popularną produkcją. Jedna z przypowieści mówi o przerywniku, w którym Karlach burzy „czwartą ścianę” i narzeka, że jest uwięziona w grze wideo.

Scenka faktycznie istnieje i znajduje się w plikach, lecz mit polega na tym, czy możliwe jest zobaczenie jej w grze w „organiczny” sposób, a więc w ramach standardowej rozgrywki, bez żadnych modów.

Część graczy zapewniała w przeszłości, że zdołała zobaczyć przerywnik, oczywiście bez konkretnych dowodów. Sama aktorka podkładająca głos pod Karlach - Samantha Béart - zasugerowała, że jest to możliwe.

Zobacz na YouTube

„Proxy Gate Tactician” nie zdołał jednak zrobić tego samodzielnie i nie wie, jakie wybory trzeba wykonać w Baldur's Gate 3, by tę scenę zobaczyć. Stąd właśnie oferta 500 dolarów dla pierwszej osoby, która dostarczy wiarygodną i możliwą do odtworzenia metodę.

„Jeśli ktoś znajdzie autentyczny sposób - bez modyfikowania plików lub oszukiwania - na uruchomienie tego przerywnika, [a następnie] opublikuje film pokazujący zastosowaną metodę i inni potwierdzą, że działa, wyślę takiej osobie 500 dolarów - zapewnia.

Wydaje się, że pieniądze youtubera są raczej bezpieczne. Wspomniana Béart podzieliła się filmikiem już we wrześniu ubiegłego roku i dotychczas nikt nie znalazł sposobu, by go odnaleźć w ramach kampanii. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z elementem, który ostatecznie nie trafił do gry.

Zobacz także