Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 nie dostanie preloadu, a gra jest gigantyczna

Ponad 120 GB do pobrania.

Baldur's Gate 3 nie należy do małych produkcji, wymagając pobrania około 122 GB danych. Co gorsza, pliki ściągniemy dopiero po premierze, ponieważ deweloperzy ze studia Larian nie planują udostępnić ich w ramach preloadu.

Ten powinien już się zacząć, ponieważ do premiery zaplanowanej na 3 sierpnia zostało niewiele czasu. Jeszcze w ubiegłym tygodniu szef studia - Swen Vincke - był bardzo mało konkretny w temacie wcześniejszego dostępu do plików.

- Wydaje mi się, że coś zrobią, ale w zasadzie to nie wiem - mówił w rozmowie z youtuberem „itmeJP”. - Gra jest duża, więc byłoby fajnie. Oczywiście zmieniła się w olbrzymim stopniu w porównaniu z wersją Early Access, więc zobaczymy.

Wczoraj na Steamie opublikowano jednak komunikat ze szczegółami na temat premiery, jej godziny (17:00 polskiego czasu) i innych wymagań. Są też złe informacje właśnie na temat wcześniejszego pobierania.

Dokładne godziny premiery

„Baldur's Gate 3 zadebiutuje 3 sierpnia o godzinie 17:00. Wcześniej nie będzie możliwości wstępnego pobrania gry” - napisano w tekście. „Pełna wersja gry waży około 122 GB. Należy pamiętać, że zapisane gry z Wczesnego Dostępu nie będą kompatybilne w momencie debiutu, ale zmieniło się tak wiele, że naprawdę warto zacząć od nowa”.

Wydaje się, że źródłem pewnych premierowych problemów jest fakt, że debiut pełnej wersji został niedawno przyśpieszony. Jeszcze niedawno zakładano bowiem 31 sierpnia, co dałoby twórcom znacznie więcej czasu na doszlifowanie kwestii, takich jak preload czy klucze recenzenckie (które trafiły do redakcji dopiero w weekend).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze