Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Babylon's Fall dużym niepowodzeniem? Tytuł Square Enix z około tysiącem graczy na Steamie

Gra ukazała się wczoraj.

Babylon's Fall to nastawiony na sieciową rozgrywkę i wydany przez Square Enix nowy tytuł od twórców Nier: Automata ze studia Platinum Games. Gra ukazała się wczoraj, ale dane ze Steama wskazuje, że nie odniesie sukcesu.

Z danych serwisu SteamDB wynika, że aktualnie w produkcji za pośrednictwem platformy Valve toczy zmagania nieco ponad 1000 osób, przy czym to najwyższy wynik od momentu premiery. Kilka godzin wcześniej liczba graczy nie przekraczała 500.

Recenzje użytkowników na Steamie też nie są pochlebne. Internauci narzekają na elementy tak zwanej „usługi”, mikropłatności, a także fakt, że tytuł jest bardzo drogi - kosztuje niemal 300 zł.

Gra nie jest warta ceny, której żądają. Tylko rozgrywka sieciowa, sklep wyciągający pieniądze i sezonowy battle pass. Poczekajcie na obniżkę do około 30 euro, chociaż do tej pory to może już nikt w to nie grać” - pisze jedna z zawiedzionych osób.

Potencjalnie fajny tytuł Platinum Games rozciągnięto do rozmiarów ogromnego pochłaniacza czasu i kasy, co naprawdę trudno uzasadnić. Tak jakby Square Enix powtarzało błąd Avengers” - wtóruje inny użytkownik.

W sumie napisano 65 recenzji, spośród których tylko 55 procent jest pozytywnych, w wyniku czego ogólne opinie o projekcie mają status „mieszanych”. Babylon's Fall dostępne jest też na PS5 i PS4, ale nie jest jasne, jak pozycja poradziła sobie na obu konsolach.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze