Skip to main content

Babylon's Fall nie przetrwa nawet roku. Square Enix wyłączy serwery

A miała być „gra-usługa”.

Babylon's Fall nie przetrwa na rynku nawet roku. Choć Square Enix pierwotnie planowało wspierać tę „grę-usługę” przez długi czas, teraz poinformowano, że serwery zostaną wyłączone już 27 lutego.

Tytuł ukazał się 3 marca obecnego roku, lecz „zasłynął” głównie fatalną jakością wykonania i oprawą graficzną przyprawiającą o ból głowy. W kolejnych miesiącach informowaliśmy już głównie o tym, jak mało osób gra w tytuł. W ostatnich 24 godzinach w szczytowym momencie na Steamie bawiło się... dziewięć osób.

Deweloperzy regularnie obiecywali, że będą dalej usprawniać tytuł, lecz - jak widać - nic takiego nie będzie miało miejsca. „Tym samym, zaplanowane na dużą skalę aktualizacje zostały anulowane” - napisano teraz w komunikacie. Wierzymy na słowo, że takie plany faktycznie istniały.

Mistrzowie gier akcji z PlatinumGames postawili w Babylon's Fall na nieco inne założenia niż w swoich wcześniejszych tytułach, stawiając na sieciowe potyczki w kooperacji, przeróżne uzbrojenie do zebrania w wielkiej wieży, a także na nietypowy styl grafiki.

Zobacz także