Skip to main content

Atlas Fallen - Miasto Słońca (2)

Opracowujemy plan uszkodzenia pieca hutniczego w pałacu.

Kontynuujemy wątek zadania Miasto Słońca w Atlas Fallen. W jej trakcie czeka nas kilka rozmów. Jednym z jej etapów jest również oddzielna misja – Most z przeszłości. A na sam koniec zmierzymy się z dwoma potworami pod wieżą Obserwatora.


Na tej stronie:


Rozmowa z Arifem, szpiegowanie i wyprawa do kopalni

Po sprzeczce z Morathem, pod koniec poprzedniej misji, znajdziesz się na głównym dziedzińcu Lithesty. Skieruj się w prawą stronę i idź w górę, aż napotkasz Arifa, z którym musisz wymienić parę zdań. Następnie wróć na dziedziniec i udaj się do wnętrza wieży, aby uzyskać informacje na temat rytuału esencji.

Cenne wiadomości uzyskasz rozmawiając z trzema pracownikami. Pierwszy znajduje się na jednej z górnych platform, przy dużej wazie. Kolejni dwa czekają na dole, niedaleko siebie. Po zrealizowaniu akcji szpiegowskiej, wyjdź na zewnątrz głównym wyjściem.

Teraz skieruj się do Dolnego Miasta - dzielnicy biedoty w Litheście. Idź konsekwentnie ciemną, wąską uliczką do momenty, gdy napotkasz Żwirownika. Ten poleci nam podróż do wioski górniczej, gdzie odnajdziemy substancję mogącą zakłócić pracę pieca w podziemiach. To dość daleko – na południowo-zachodnim krańcu Dzikich Ostępów. Udaj się do wskazanej osady. Na górnej platformie porozmawiaj ze Sztygarką.

Most z przeszłości

Żeby uzyskać dostęp do tuneli w kopalni, musimy najpierw rozpędzić złe moce Thelosa. W tym celu należy zneutralizować pobliską wieże Obserwatora. Wyjdź z wioski i odszukaj schody zatopione w piasku. Unieś je do góry i wskocz wyżej. Tam napotkasz zupełnie nowy obiekt w grze – Zapomnianą Ścieżkę. Jednocześnie, będzie to początek misji Most z przeszłości, którą opisaliśmy na osobnej stronie.

Biczogon i Dromur

Po ulepszeniu Rękawicy, możesz odkrywać Zapomniane Ścieżki. Wystarczy wykorzystać umiejętność Uniesienia, a następnie aktywować ścieżkę. Dzięki nim możesz wskakiwać do wyższych i ukrytych lokacji. Pamiętaj, że ścieżki ukazują się tylko na moment, więc musisz sprawnie po nich skakać.

Na górze zmierzysz się dwoma potworami. Pierwszym z nich jest Biczogon. Do walki z nim polecamy uzbrojenie się w Piaskowy Bicz, gdyż ma największy zasięg rażenia. Nie zużywaj naładowanego impetu na Rozbicia, bo i tak nie trafisz w ten sposób stwora. W trakcie walki uważaj, aby nie spaść na dół. Gdy rozprawisz się z demonem, idź w stronę pobliskiej wieży.

Kolejnym demonem będzie Dromur. Uciekaj jak najdalej od niego, gdy się tymczasowo rozmnaża, wyrzuca niebieskie pociski oraz zamienia w tornado odbierające nam impet i zdrowie.

Podchodź do niego, gdy zadaje zamaszyste ciosy szczypcami. Wtedy wykorzystuj parowanie, aby go unieruchomić. Bądź cierpliwy. Ładuj pasek impetu i wykorzystuj maksymalne Rozbicie, aby niszczyć poszczególne części jego ciała. Po zniszczeniu potwora pojawi się przerywnik kończący misję.

Spis treści: Atlas Fallen - Poradnik, Solucja

Zobacz także