Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla z tatuażem reprezentującym fanki serii

Pomysł twórców gry.
  • W nowej odsłonie serii pojawi się logo grupy założonej przez fanki cyklu
  • Ruch powstał po kontrowersjach związanych z traktowaniem kobiet w Ubisofcie

AC Sisterhood to ruch założony przez fanki popularnej serii o zabójcach w kapturach. Twórcy nowej części - Assassin's Creed Valhalla - poinformowali, że w grze pojawi się tatuaż reprezentujący grupę.

Inicjatywa miłośniczek cyklu powstała po doniesieniach o kontrowersyjnym traktowaniu kobiet w Ubisofcie (w efekcie zwolniono Ashrafa Ismaila) i umniejszaniu znaczenia kobiecych postaci w grach o Bractwie Asasynów. Ugrupowanie symbolizuje grafika, nawiązująca do Ayi z Origins - bohaterki, której rolę podobno znacznie ograniczono.

Teraz ogłoszono, że logo AC Sisterhood pojawi się w Assassin's Creed Valhalla jako tatuaż, który gracze będą mogli umieścić na ciele podopiecznego. Założycielka ruchu - Kulpreet Virdi - podkreśla, że z propozycją dodania obrazka wyszli autorzy produkcji.

„Dział PR nie przyszedł z tym do nas. To pomysł deweloperów. Tych samych, którzy walczą o te same wartości, co my. To niewielki akt, ale duży krok w odpowiednim kierunku. Proszę, nie rozpowszechniajcie fałszywych informacji, jakoby to była tylko sztuczka marketingowa, bo tak nie jest” - napisała na Twitterze.

Projektant logotypu - Sebastian Dell'Aria - wspomina zaś, że autorzy nowej części cyklu skontaktowali się z ruchem tuż po powstaniu AC Sisterhood. Zaznacza, że inicjatorami są autorzy, którzy wcześniej dążyli do zwiększenia roli kobiecych postaci w poszczególnych odsłonach i wspierali ruch fanek.

„W celu wprowadzenia do kultury trwałych zmian, musi być ona przez wszystkich ciągle karmiona [pewnymi wartościami - red], aż stanie się to normą. Kultura musi być ciągle karmiona i bardzo ważne jest wspieranie kobiet w branży gier oraz społecznościach internetowych” - napisał zaś reżyser Assassin's Creed Valhalla, Benoit Richer.

AC Sisterhood skupia się na wyróżnianiu i docenianiu kobiet z uniwersum serii, grup fanów i zespołów deweloperskich. Ruch chce też pomóc we wdrożeniu zmian, dzięki którym kobiece postacie w grach z cyklu o zabójcach w kapturach będą lepiej przedstawiane.

Assassin's Creed Valhalla ukaże się 10 listopada na PC, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Na PS5 pojawi się w dniu premiery konsoli, która w Polsce trafi do sprzedaży 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze