Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Więzy krwi: szukanie załogi, dotarcie do łodzi

Pierwsza walka, uwolnienie towarzyszy.

Po prologu przenosisz się w czasie i sterujesz dorosłą postacią. Po scence wprowadzającej przejmujesz kontrolę. Idź prosto, by przy namiotach (1) zebrać trochę prowiantu (2).

Prowiant przywraca punkty życia, podobnie jak owoce, które można czasem zbierać z krzaków. Możesz też rozbijać dzbany czy skrzynie, gdzie czasem znajdziesz srebro czy zasoby.

Skup się na głównym celu, a więc idź w stronę celu, tradycyjnie oznaczonego ikoną na radarze u góry ekranu (3), która zawsze zaprowadzi cię tam, gdzie trzeba. Wejdź ścieżką pod górę i wspinaj się na końcu po skałach wyżej (4).

Na górze musisz iść przed siebie i wejść na najwyższy widoczny szczyt (5), a tam dokonać synchronizacji. Następnie, stosując się do instrukcji na ekranie (6), zeskocz do stawu pod górą. Szybko wyjdź na brzeg, by nie zamarznąć.

Dalej idź przed siebie, a po chwili po lewej stronie dostrzeżesz namiot, a obok niego jednego przeciwnika (7). Podejdź do niego i pokonaj go w walce - nie stanowi żadnego wyzwania.

Idź w stronę głównego celu, a gra każe ci przyzwać kruka na pomoc. Z lotu ptaka - na drodze prowadzącej do celu misji - zobaczysz jeszcze dwóch wrogów (8), których też pokonaj. Zawsze to dodatkowe punkty doświadczenia.

Idąc dalej w stronę celu, Eivor zwolni i zacznie się scenka przedstawiająca nową postać. Po scence pokazana zostanie z góry wioska, do której musisz wejść. W środku jest paru strażników, ale to zaledwie 3-4 jednostki, nie stanowią więc żadnego problemu.

Najważniejsze jest tutaj wejście do głównego budynku. Musisz tam wejść przypominającym komin otworem w dachu (9).

W środku opadnij na niższe piętro, a zacznie się scenka i od razu nastąpi walka z bossem - Rikiwulfem. Stosuje on szarże i mocne ataki, których jednak łatwo uniknąć.

Najważniejsze jest zwracanie uwagi na ataki, których nie można zablokować. Są oznaczane czerwoną poświatą dookoła wroga (10). W takich sytuacjach musisz odskoczyć.

Po walce i scence uwolnij klęczącego więźnia (11), a potem innych towarzyszy z celi (12). Opuść budynek i przejdź do wioski, a wszyscy wyjdą za tobą.

Teraz w wiosce jest już więcej wrogów. Waszym celem jest dotarcie do łodzi w porcie, ale po drodze możesz pokonać wszystkich przeciwników i przeszukać budynki, by zdobyć zasoby.

Za bramą palisady też spotkasz wielu wrogów (13), teraz jednak nie walczysz już sam. Możesz trzymać się z tyłu, jeśli wolisz. Ze ścieżki dostrzeżesz już waszą łódź (14).

Łodzią wystarczy już dopłynąć do wskazanego celu. Trochę to potrwa. Na końcu, wciśnij przycisk cumowania (15), gdy się pojawi, a zejdziesz na ląd. Porozmawiaj ze stojącą na pomoście Randvi i zacznie się scenka, która zakończy tę misję.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Sprawy rodzinne: kowal i rozmowa z królem

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - początek, scena z dzieciństwa

Komentarze