Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - uczone księgi: Suthsexe (Anglia)

Lokalizacja ksiąg z umiejętnościami w regionie Suthsexe.

Pomimo tego, że angielski region Suthsexe w Assassin's Creed Valhalla jest jednym z większych w grze, do zebrania są tutaj jedynie dwie uczone księgi z umiejętnościami aktywnymi. Z tej strony dowiesz się gdzie ich szukać i jak je zdobyć.


Uczona księga #1 - Skryty zryw

Na pierwszą z dwóch tutejszych ksiąg trafisz w północno-zachodnim rogu Suthsexe (1), w Ruinach opactwa Chertsey. Poszukiwany przez ciebie przedmiot znajduje się w wysokiej wieży (2).

Zanim się tam jednak udasz, wdrap się na pobliski budynek (3) i z jego dachu spójrz na wspomnianą wieżę. Przez okno zobaczysz mocowanie ładunku (4). Przestrzel je z łuku, a następnie wejdź do wieży przez przejście u jej podstawy.

Wdrap się po pudłach na górę, a następnie wskocz na drewnianą platformę. Z niej przedostań się na belkę i odwróć się w stronę północną. Przed tobą będzie drabina - wyjmij łuk i przestrzel zamek (5), by opuścić ą w dół. Wdrap się teraz na górę i przeczytaj księgę (6) leżącą na ziemi, by nauczyć się (bądź rozwinąć) zdolność Skryty zryw.


Uczona księga #2 - Pułapka z zapalającym lontem

Druga, a zarazem ostatnia księga w tym regionie ukryta jest w północnej części Suthsexe (7), wewnątrz Briggworth. By bez problemu dotrzeć do przedmiotu, wejdź przez południową bramę, trzymaj się cały czas lewej strony i wdrap się po murze na górę (8).

Poczekaj aż patrol wroga się oddali, a następnie wspinaj się na górę. Twoim celem jest drewniana konstrukcja (9) - musisz wejść do środka. Gdy się tam znajdziesz, wejdź w przejście (10) po prawej stronie i kontynuuj marsz do góry.

Na szczycie czeka cię walka z kilkoma przeciwnikami. Jak tylko się z nimi rozprawisz, wdrap się po ścianie (nad zablokowanymi drzwiami) i przesuń regał (11) w bok, by odblokować przejście.

Zniszcz pudła blokujące drogę i zeskocz na dół. Znajdziesz tam poszukiwaną księgę z umiejętnością Pułapka z zapalającym lontem.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie uczone księgi

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze