Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla to żyła złota. Gra zarobiła miliard dolarów

Ogromny sukces.

Assassin's Creed Valhalla odniosło bardzo duży sukces. Jak bowiem ogłosił Ubisoft, w grudniu ubiegłego roku przychody gry przekroczyły miliard dolarów.

Informację przekazał Yves Guillemot - dyrektor generalny wydawcy - podczas telekonferencji z inwestorami, cytowany przez Axios Gaming. Menedżer podkreślił, że to pierwsza część słynnej serii, której udało się wypracować wspomniany wynik.

Zaznaczono, że w minionym kwartale fiskalnym przychody Assassin's Creed Valhalla były aż o 70 procent wyższe niż w przypadku Odyssey w analogicznym okresie od premiery. Liczba aktywnych graczy wikińskiej produkcji była także o 30 procent wyższa niż greckiej odsłony cyklu.

Cover image for YouTube videoAssassin's Creed Valhalla - Recenzja

To nie wszystko: okazuje się, że dość dobrze sadzi sobie też gra o przygodach Alexiosa i Kassandry. W grudniu w tytuł grało najwięcej osób od dnia debiutu, do czego przyczyniło się wydanie darmowego DLC, które połączyło pozycję z nowszą częścią serii.

Na tle bardzo dobrych wyników Assassin's Creed Valhalla nie dziwi fakt, że Ubisoft stawia na dalszy rozwój produkcji. Przypomnijmy, że już w marcu ukaże się kolejny dodatek - Świt Ragnaroku nazywany jest „najambitniejszym” rozszerzeniem w historii cyklu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze