Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Skarb Brytanii: Hamtunscire (Anglia)

Wocig, Jaskinia Czerwonego Porostu, Skarby Brytanii w regionie Hamtunscire.

Region Hamtunscire w Assassin's Creed Valhalla wyróżnia się na tle innych części świata z uwagi na Skarby Brytanii, których tutaj są dwa. Z niniejszej strony dowiesz się jak przejść przez grotę Wocig i Jaskinię Czerwonego Porostu, by zdobyć tutejsze skarby.


Skarb Brytanii #1 - Wocig

Pierwszy z dwóch skarbów znajduje się w grocie Wocig (1), na zachód od centrum regionu Hamtunscire. Wejście (2) do jaskini ulokowane jest od strony południowej.

Wbiegnij do środka i wejdź w głąb jaskini. Po chwili dotrzesz do przystani, przy której przycumowana jest łódź (3). Wskocz na jej pokład i przepłyń na drugą stronę. Zignoruj ląd na wprost i odbij w prawą stronę i zatrzymaj łódź przy stalagmitach (4).

Odwróć się w kierunku południowym i wdrap się po ścianie (5) na górę. Gdy staniesz na nogi, przeskocz na krawędź (6) po drugiej stronie i idź wzdłuż ściany.

Wyjdź na niewielkie wzniesienie i zawiśnij na ścianie (7). Podążaj w lewą stronę, cały czas zwisając na ścianie, aż dotrzesz do złoża żelaza (8), gdzie musisz zeskoczyć na grunt.

Przejdź do dalszej części i prześlizgnij się przez dziurę w ścianie. Przejście (9) na wprost blokują kraty, z tego powodu wejdź do pomieszczenia po lewej stronie (10) i rzuć na ziemię pochodnię bądź strzel w jeden z tamtejszych dzbanów z olejem. Wywoła to mocną eksplozję.

Poczekaj aż ogień wygaśnie i wejdź do pomieszczenia po lewej stronie, gdzie były dzbany z olejem. Prześlizgnij się (11) przez dziurę w ścianie, by dotrzeć do Skarbu Brytanii (12).


Skarb Brytanii #2 - Jaskinia Czerwonego Porostu

Drugi Skarb Brytanii w tym regionie ukryty jest we wschodniej części (13), na wschód od regionu Wincestre. Wejście (14) do Jaskini Czerwonego Porostu znajduje się od strony północnej.

Wbiegnij w głąb jaskini. Zignoruj pobliskie drabiny - zamiast tego idź przez tunel (15) po lewej stronie, stań na krawędzi i zeskocz na dół (16). Czeka cię tutaj standardowa przeprawa przez tunele - przeskakiwanie po kładkach, krawędziach i platformach.

Po chwili trafisz do części wypełnionej trucizną (17). Rzuć w nią pochodnią, by wywołać eksplozję i pozbyć się toksycznej strefy, a następnie szybko przebiegnij przez tę część, gdyż trucizna za chwilę ponownie się tu pojawi. Dojdź do krawędzi i zeskocz na dół (18), a następnie kontynuuj wzdłuż ścieżki.

Dotrzesz do kolejnej krawędzi, przed którą będzie chmura trucizny (19). Tak jak poprzednio, rzuć w nią pochodnią by podpalić toksyny, a następnie wskocz na ścianę (20) i przejdź w prawą stronę, gdzie czeka kolejna chmura trucizny.

Po chwili dojdziesz do ostatniej części tej jaskini. Wejdź na krawędź (21) po prawej stronie, a z niej wskocz na ścianę (22) na wprost. Dojdź do końca ściany i wdrap się na górę.

Obróć kamerę w dół, gdzie znajdziesz Skarb Brytanii (23) do zebrania. Rzuć pochodnią by pozbyć się trucizny, a potem szybko zeskocz na dół i zbierz poszukiwany przez ciebie przedmiot.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie Skarby Brytanii

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze