Skip to main content

Assassin's Creed Valhalla - rzymski artefakt: Wschodnia Anglia

Gdzie ukryte są rzymskie artefakty we Wschodniej Anglii.

W tej części poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla przedstawiamy miejsce ukrycia wszystkich rzymskich artefaktów w obrębie regionu Wschodnia Anglia. Prócz lokalizacji, w tekście zawarte zostały także porady jak pozyskać każdy z tych skarbów. Do zdobycia są tutaj 3 artefakty.


Artefakt #1

Pierwszy rzymski artefakt znajduje się w północno-zachodnim (1) rogu regionu Wschodnia Anglia. Na tym podmokłym terenie trafisz na ruiny zabudowań. Znajdź coś co przypomina pozostałości teatru (2), wskocz tam do wody i zanurkuj.

Płyń wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki i trzymaj się cały czas lewej strony. Po kilkunastu sekundach po twojej lewej stronie pojawią się deski (3). Zniszcz je, wpłyń do niewielkiej wnęki i zbierz artefakt (4) z głowy pomnika.


Artefakt #2

Drugi z trzech tutejszych artefaktów znajdziesz w zachodniej części (5) regionu. Zanim skierujesz się między kolumny, gdzie jest wejście do komnaty z artefaktem, wejdź do niewielkiego obozu wroga, przy południowej części kolumn. Znajdziesz tutaj dzbany z olejem (6).

Weź jeden dzban i podejdź do miejsca pomiędzy wspomnianymi kolumnami. Przed tobą będzie podłoga do zniszczenia (7). Rzuć w nią dzbanem by otworzyć przejście.

Wróć do obozu wroga i zbierz kolejny dzban, a następnie wskocz do nowo otwartego przejścia. Dojdź do końca trasy i rzuć dzbanem w ścianę do zniszczenia (8). Poczekaj aż ogień się wypali i zbierz rzymski artefakt z głowy posągu (9).


Artefakt #3

Trzeci i ostatni artefakt w tej części mapy znajduje się niedaleko artefaktu #2, na północ (10) od miejsca, w którym zebrałeś poprzedni skarb. Gdy dotrzesz na miejsce, wejdź do budynku przez przejście (11) od strony południowej.

Obróć kamerę w prawo i do góry, a następnie wdrap się na górę po ścianie (12). Zawiśnij z jej drugiej strony, gdzie do zebrania będzie ostatni rzymski artefakt (13) we Wschodniej Anglii.


Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie rzymskie artefakty

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Read this next