Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - rzymski artefakt: Cent (Anglia)

Rzymskie artefakty w regionie Cent, lokalizacja, zdobycie.

W niniejszym rozdziale poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla prezentujemy lokalizację wszystkich rzymskich artefaktów na terenie angielskiego regionu Cent. W tekście nie zabrakło oczywiście instrukcji zdobycia każdego z czterech tego typu skarbów w tej części mapy.


Artefakt #1

Pierwszy z czterech tutejszych artefaktów znajdziesz w Obozie bandytów w Lolingestone (1), w północno-zachodniej części mapy. Na miejscu czekają ruiny zabudowań. By dostać się do poszukiwanego skarbu, wdrap się po ścianie (2) znajdującej się przy południowej części ruin.

Przejdź na drugą stronę drewnianej kładki i spójrz w dół - pomiędzy dzbanami czekał będzie na ciebie rzymski artefakt (3).


Artefakt #2

Drugi w tej stronie artefakt znajdziesz na południowy wschód (4) od miejsca, w którym był artefakt #1. We wskazanym punkcie czekają rzymskie ruiny. Wdrap się na górę po kolumnach (5), gdzie pośród kamieni leżał będzie artefakt.


Artefakt #3

Trzeci rzymski artefakt ukryty jest w Canterbury (6), mieście w południowej części regionu Cent. Musisz dotrzeć do ruin teatru. Na ziemi, przy południowej części muru, znajdziesz podłogę do zniszczenia (7).

Potrzebny do jej zniszczenia przedmiot ukryty jest przy północnej części widowni (8). Wdrap się na górę i zbierz leżący na podłodze dzban (9), a następnie wykorzystaj go, by otworzyć sobie przejście.

Wskocz do przejścia i biegnij wzdłuż korytarza. Po dotarciu do pomnika odbij w prawo i przejdź przez tamtejsze drzwi (10). W kolejnej sekcji znajdź dziurę w ścianie (11) i przejdź przez nią na drugą stronę.

Znajdziesz tutaj rzymski artefakt (12) - leżał będzie on przy pomniku na środku pomieszczenia.


Artefakt #4

Przyszedł czas na czwarty i ostatni artefakt. By go zdobyć udaj się do Latarni w Dover (13), którą znajdziesz przy południowej granicy regionu.

Drzwi (14) do pomieszczenia z artefaktem będą zaryglowane. By temu zaradzić, udaj się na tył budynku i strzel przez dziurę w ścianie (15) - wpierw niszcząc deski, potem wspomniany rygiel. Wejdź teraz do środka i zbierz ostatni w Cent rzymski artefakt.


Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie rzymskie artefakty

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze