Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla przepełnione mikrotransakcjami? Ubisoft pod ostrzałem graczy

Chodzi o zawartość sklepu w grze.
  • Gracze krytykują Ubisoft za skupienie się na rozwoju sklepu w AC Valhalla
  • Pojawiają się nowe mikrotransakcje, ale nie zawartość w grze
  • Pancerze w sklepie można kupić tylko za pieniądze

Poświęcony Assassin's Creed Valhalla wpis na forum Reddit przykuł uwagę mediów oraz graczy na całym świecie. Autor skrytykował w nim twórców produkcji, zarzucając Ubisoftowi przedkładanie aktualizacji sklepu z mikrotransakcjami nad uzupełnienie świata o nową, ciekawą zawartość.

„Połowa zbroi w grze jest dostępna tylko dla osób, które chcą wydać pieniądze na mikrotransakcje o ekstremalnie zawyżonych cenach” - czytamy w publikacji, który ma już na Reddicie niemal 5 tys. punktów.

Tak fantazyjne pancerze są dostępne tylko w sklepie gry

Zuazzer twierdzi, że „zwykli gracze”, a nawet osoby, które zapłaciły za edycję kolekcjonerską Valhalli, otrzymali mało bonusów i niespodzianek - „jeden nieciekawy event i kilka poprawek bugów”.

„W tym czasie Ubisoft dodaje i dodaje kolejne niedorzeczne gó*** do sklepu z mikrotransakcjami, dojąc pieniądze elementami, którymi może się cieszyć tak naprawdę niewielki procent graczy. Dodatkowo to nie są tylko kosmetyczne przedmioty, a również wpływające na gameplay. W niektórych przypadkach [te przedmioty - red.] są nawet zbyt mocne” - argumentuje fan Assassin's Creed, twierdząc, że „kilka lat temu gracze za takie praktyki rozpętaliby piekło”.

Wewnętrzny sklep Assassin's Creed Valhalla oferuje między innymi łodzie, zbroje, tatuaże, broń, a także skiny dla rumaka i ptaka. Za przedmioty płacimy tzw. Kredytami Helixa, które trzeba najpierw kupić za realną gotówkę.

Cena poszczególnych pakietów Kredytów przedstawia się następująco:

Dla przykładu, pancerze kosztują w sklepie 500 lub 800 Heliksów, co wiąże się z koniecznością wydania 20 lub 40 zł. Tzw. pakiety przedmiotów - które zawierają pełne, tematyczne wyposażenie, a czasem też skórki dla kompanów - są już droższe. Ubisoft wycenia je na 1000 lub 2000 Kredytów. Na Heliksy należy więc w tym przypadku wydać od 40 do 80 zł.

Pakiet „Potępienie Hel”

„To nie jest okej, zwłaszcza nie w przypadku gry, która kosztuje 60 cholernych dolarów” - puentuje Zuazzer.

Fanów gry zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem do Assassin's Creed Valhalla, który pozwoli z radością przebrnąć przez grę bez mikrotransakcji.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze