Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla pozwoli zwiedzić Amerykę Północną

Nie tylko Norwegia i Anglia.
  • Gracze trafią do odkrytej przez wikingów Winlandii
  • Obszar będzie jednak stosunkowo niewielki

Wiadomo, że w Assassin's Creed Valhalla gracze trafią do Norwegii i Anglii, a także mitycznych krain. Teraz jednak twórcy ujawnili, że w produkcji pojawi się również Ameryka Północna.

O wycieczce za wielką wodę poinformował reżyser gry - Eric Baptizat - w rozmowie z serwisem PC GamesN. Użytkownicy udadzą się do regionu zwanego przez wikingów Winlandią. Oficjalnie tereny odkryto około 1000 roku, a więc na długo po wydarzeniach z tytułu.

- Pojawi się możliwość podróży do tego miejsca w ramach konkretnego zadania. Gracz otrzyma możliwość zwiedzenia części Ameryki. Chcieliśmy utrzymać to jako niespodziankę, ale obszar jest częścią zewnętrznego świata, który będzie można eksplorować - tłumaczy deweloper.

Według naszych kolegów z brytyjskiej redakcji Eurogamera - uczestniczących w niedawnej prezentacji wczesnej wersji gry - twórcy zasugerowali, że Winlandia jest stosunkowo niewielkim regionem.

Assassin's Creed Valhalla zadebiutuje 10 listopada na PC, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One, a 19 listopada ukaże się na PlayStation 5.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze