Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla nadal ma problemy na nowych procesorach Intela

Pomóc może... Scroll Lock.

Większość gier nie ma już problemów z procesorami Intela z rodziny Alder Lake, wywołanymi pierwotnie przez konflikt z systemem Denuvo. Jest jednak trójka wyjątków, w tym Assassin's Creed: Valhalla.

Na oficjalnej stronie pomocy technicznej amerykańskiej firmy znaleźć można listę produkcji, na które „wpływa kwestia DRM na 12 generacji procesorów Intel Core”. Mowa - obok gry Ubisoftu - także o Fernbus Simulator oraz Madden 22.

Wygląda na to, że problemy pojawiają się już tylko na systemie operacyjnym Windows 11, a oferowanym obecnie rozwiązaniem, które może pomóc, jest włączenie BIOSu w trybie zgodności, a następnie... skorzystanie z klawisza Scroll Lock na klawiaturze.

Denuvo zapewniało w przeszłości, że jeszcze przed premierą Intel Core i5 12600k oraz i9 12900K przygotowało odpowiednią łatkę, lecz zastosowanie jej w grach leżało już w gestii poszczególnych deweloperów, z czego - jak widać - większość skorzystała.

Część wydawców zdecydowała się po prostu usunąć DRM, co szybko sprawiło, że lista 90 produkcji z problemami na nowych CP szybko stopniała.

Problemem jest hybrydowa architektura urządzeń. „Ze względu na naturę współczesnych algorytmów DRM, mogą one korzystać z wykrywania CPU i powinny zdawać sobie sprawę z nadchodzących platform hybrydowych” - wyjaśniał Intel w październiku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze