Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sporo gier z Denuvo ma problemy z nowymi procesorami Intela - w tym AC: Valhalla

Czas na łatki.

  • Nowe procesory Intela mają problemy z Denuvo
  • Nie uruchamia się m.in. Assassin's Creed Valhalla
  • Ubisoft pracuje już nad łatką

W październiku informowaliśmy, że Denuvo może mieć problemy z działaniem na nowych procesorach Intela. Teraz układy i9 12900K oraz Core i5 12600K są już na rynku, a obawy znalazły potwierdzenie.

Jak dowiedziała się redakcja magazynu PC Gamer, aż 32 produkcje korzystające z tego systemu zabezpieczeń mają obecnie mniejsze lub większe kłopoty na opisywanych urządzeniach. Wśród poszkodowanych jest między innymi popularne Assassin's Creed Valhalla.

Jak czytamy w teście, na Core i9 12900K gry nie udało się uruchomić, a Intel zapewnił w odpowiedzi na zapytanie, że „pracuje nad poprawką, we współpracy z wydawcą”.

Cyberpunk 2077 nie ma problemów - oraz DRM

Producent procesorów dodał, że choć większość problemów z Denuvo udało się rozwiązać jeszcze przed debiutem układów, to lista gier z kłopotami na nowych procesorach obejmuje 32 pozycje. Nie podano jednak kompletnego zestawienia.

Problemem jest hybrydowa architektura urządzeń. „Ze względu na naturę współczesnych algorytmów DRM, mogą one korzystać z wykrywania CPU i powinny zdawać sobie sprawę z nadchodzących platform hybrydowych” - wyjaśniał Intel w październiku.

Część wydawców - jak Square Enix czy Bandai Namco - już wtedy zdecydowało się usunąć Denuvo z gier. Na taki krok zdecydowano się choćby w przypadku Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider czy Ace Combat 7: Skies Unknown.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze