Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Mury Templebrough: porwanie królowej

Gdzie jest Aethelswith.

Po misji Plotki o Ledecestre możesz zabrać się za kolejne zadanie związane z poszukiwaniami króla Burgreda. Wasz najlepszy trop to jego żona, którą musicie przesłuchać.

Wsiadaj do łodzi i płyń na północ do celu. Po drodze możesz dokonać najazdu na klasztor, bo będziesz mijał jeden w niskopoziomowej lokacji. Gdy w końcu zbliżysz się do celu misji, zatrzymaj łódź przy wysepce (1). Tam zatrzymali się twoi towarzysze.

Po scence ruszaj między drzewami w stronę twierdzy i odbijaj w prawo. Najlepiej dostać się do środka przez mury po prawej stronie. Wespnij się po prostu na górę i szybko zabij pojedynczego strażnika (2), po czym od razu kucnij, by przyjrzeć się na spokojnie okolicy.

Twierdza jest spora, ale jeśli wiesz, gdzie iść, można znaleźć królową bardzo szybko. Wystarczy, że wejdziesz po schodach, a potem po rusztowaniu (3) do wnętrza twierdzy. Zanim to zrobisz, najlepiej zastrzel strażników na schodach pojedynczymi strzałami w głowy, by nie wywołać zamieszania.

Zanim wejdziesz do środka zestrzel podwieszone belki strzelając w czerwony element (4). W ten sposób znokautujesz kilku strażników. Potem wskocz do środka i pokonaj 2-3 pozostałych. Zanim przejdziesz korytarzem dalej, zbierz księgę zdolności (5).

Kiedy przejdziesz korytarzem dalej, zacznie się scenka z królową. Ucieknie wam, a przed twierdzą czeka na was starcie z dużą grupą wrogów. Oznaczona ikoną (6) królowa nie ucieknie daleko, bo nie zacznie się oddalać, jeśli nie wybiegniesz za bramę. Możesz więc pokonać wszystkich wrogów, jeśli chcesz.

Po walce goń uciekającą królową. Odpłynie łodzią, więc sam też wsiadaj do łódki w porcie (7). Trzymaj się za celem, a gdy wysiądzie na jakimś brzegu, koniecznie zatrzymaj łódź tak, by dotykała lądu (chyba że zatrzyma się na wysepce, na której czekają twoi towarzysze, wtedy to nieistotne). Kiedy dogonisz królową, uklęknie i da się związać (8).

Musisz ją tylko podniesć i zanieść do miejsca, w którym rozpocząłeś tę misję. Ucieczka królowej jest losowa, więc być może złapałeś ją nieco dalej, za wodą. Wtedy pamiętaj, by ostrożnie wnieść kobietę i położyć na łódce. Jeśli wpadnie do wody, znów zacznie uciekać.

Po scence w obozie misja się zakończy.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - kryjówka Burgreda, krypta, jak wejść

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Plotki o Ledecestre: stare łaźnie

Komentarze