Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Plotki o Ledecestre: stare łaźnie

W poszukiwaniu króla.

Po misji Układy aktywują się dwa nowe zadania główne do wykonania. Zacznijmy od Plotek o Ledecestre, czyli od spotkania z Ivarrem (1) w tytułowym mieście.

Miasto znajduje się pod kontrolą wroga, ale nie musisz wchodzić na jego teren. Ivarr znajduje się bowiem na wysokiej wieży (2), na którą możesz wejść od zewnętrznej strony murów. Po prostu wspinaj się na samą górę.

Porozmawiaj z Ivarrem, by aktywować scenkę. Po niej otrzymasz dwa cele do sprawdzenia, ale tak naprawdę wystarczy tylko udać się do łaźni (3). Do kościoła możesz pójść później, już po misji, żeby odblokować punkt synchornizacji.

Zeskocz z wieży na stóg siana i idź powoli w stronę łaźni, używając co chwilę wzroku Odyna, by podświetlać strażników (4) na czerwono. Dzięki temu łatwiej będzie trzymać się z daleka od nich i spokojnie dotrzeć do łaźni.

Gdy już będziesz przy łaźni, podejdź do niej od lewej strony. Poczekaj aż pojedynczy strażnik (5) przejdzie w prawo, a wtedy wejdź tam, gdzie był i przejdź prosto, a potem wejdź na rusztowanie (6). Dzięki temu dostaniesz się do wnętrza łaźni.

Użyj wzroku Odyna, a zobaczysz, że jeden wróg ma klucz (7). Musisz go zdobyć, żeby otworzyć drzwi (8), które widzisz przed sobą. Jest na to bardzo prosty sposób - użyj łuku. Strzały w głowę zabiją każdego, kto broni łaźni.

Zlikwiduj strażnika z kluczem, potem upewnij się, że nikt nie podchodzi, by sprawdzić, co się stało. Weź klucz i otwórz drzwi. Za nimi czeka Ceolbert. Porozmawiaj z nim, a potem za nim podążaj.

Ceolbert (9) wpakuje się po prostu pomiędzy wrogów, więc uważaj, by go za bardzo nie skrzywdzili. Szybko pokonaj tych, którzy zaczynają was otaczać.

Potem rozpocznie się regularna bitwa na rynku. Pokonaj wszystkich żołnierzy wroga, a następnie porozmawiaj z Ceolbertem, by zaczęła się scenka. Po rozmowie i wymianie zdań z Ivarrem, misja się zakończy.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Mury Templebrough: porwanie królowej

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Układy: spotkanie z Tonną

Komentarze