Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla jako manga

Komiks nawiązujący do gry Ubisoftu.

Ubisoft opublikował mangę - rodzaj japońskiego komiksu - który nawiązuje do Assassin's Creed Valhalla.

Historia to tak zwany crossover między najnowszą odsłoną cyklu o zabójcach w kapturach, a serią Vinland Saga. Ta ostatnia doczekała się adaptacji w formie serialu anime i skupia się na losach chłopca,marzącego, by dotrzeć do Vinlandii - osady wikingów w Ameryce Północnej.

Autorem opowieści jest Makoto Yukimura, a więc twórca wspomnianego komiksu. Manga dostępna jest na stronach Ubisoftu, ale na razie tylko w japońskiej wersji - w planach są tłumaczenia na dziewięć innych języków, w tym angielski.

W siedmiostronicowej historii bohater Vinland Saga podąża za tajemniczym osobnikiem. Uciekinierem okazuje się Eivor, w którego gracze wcielą się w Assassin's Creed Valhalla. Na razie nie wiadomo, czy powstanie kontynuacja.

To nie pierwszy raz, gdy popularna seria Ubisoftu otrzymała japoński komiks. W 2016 roku wydano mangę Awakening, która koncentrowała się na Edwardzie Kenwayu znanym z odsłony o podtytule Black Flag.

Assassin's Creed Valhalla ukaże się 10 listopada na PC, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One, a 19 listopada na PlayStation 5.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze