Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Odyssey - easter-eggi i sekrety

Czarna Pantera, Książę Persji i inne.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutowało wczoraj, ale gracze zdołali już odkryć wiele sekretów umieszczonych w produkcji. Gra zawiera odniesienia (tak zwane easter-eggi) do innych tytułów i produktów popkultury.

Najwięcej jest nawiązań do pozycji Ubisoftu, w tym serii Splinter Cell oraz Prince of Persia. Pojawiły się również „mrugnięcia okiem” do projektów autorstwa innych firm i filmów kinowych. Warto jednak zaznaczyć, że opisy ciekawostek mogą zdradzać szczegóły fabularne.

Pojedynek Czarnej Pantery

Gracze, którzy zawędrują na szczyt góry Gortyn, ujrzą obserwowany przez grupę ludzi pojedynek dwóch mężczyzn. Sekwencja jest kopią walki między T'Challą a Killmongerem z filmu „Czarna Pantera”. Co ciekawe, istnieje opcja zrzucenia obu wojowników ze skały.

Zobacz na YouTube

Książę Persji w Grecji

Do zamówień przedpremierowych dodawano rozszerzenie Niewidomy władca. W skład DLC wchodzi misja o wymownej nazwie Książę Persji (Prince of Persia), co jest ewidentnym odniesieniem do słynnego cyklu Ubisoftu.

W zadaniu Alexios lub Kassandra spotykają Artakserksesa - niewidomego podającego się za jednego z dwóch synów władcy Persji, Kserksesa I (pierwszej osoby zabitej ukrytym ostrzem). Mężczyzna miał być następcą tronu, ale został wygnany przez brata.

Zobacz na YouTube

Tu był Sam Fisher

W Assassin's Creed Odyssey nie zabrakło oczywiście wątków współczesnych. W scenach rozgrywających się w teraźniejszości uważni gracze mogą odnaleźć gogle należące do Sama Fishera - bohatera serii Splinter Cell.

Sam Fisher zostawił swój sprzęt

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Szalony Kórlik

W sekwencjach współczesnych deweloperzy ukryli również figurkę jednego z Kórlików. Statuetkę szalonego zwierzaka znanego z cyklu o przygodach Raymana umieszczono w kryjówce głównej bohaterki.

Kórliki są wszędzie

Wizyta w Quebec

W teraźniejszości natrafić można także na magazyn podróżniczy zachęcający do wizyty w kanadyjskim Quebec. Warto zaznaczyć, że w tym mieście swoją siedzibę ma jeden z oddziałów Ubisoftu odpowiedzialnych za rozwój Assassin's Creed.

Czas zaplanować podróż

Spotkanie z Korokiem

Na terenie starożytnej Grecji znajduje się wysepka z kamiennym kręgiem, pośrodku którego stoi figurka. Bliższe oględziny ujawniają, że przedstawia Koroka - leśnego duszka znanego z serii The Legend of Zelda od Nintendo.

Zobacz na YouTube

Tajemniczy miecz

Osoby, które wejdą na szczyt śnieżnej góry Lakonia, natrafią na tkwiący w skale tajemniczy miecz. Nie jest to jasne, ale wydaje się, że oręż jest kolejnym odniesieniem do The Legend of Zelda lub nawiązaniem do Króla Artura.

Zobacz na YouTube

Assassin's Creed Odyssey dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Odyssey

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze