Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oferta pracy: Autor poradników do gier

Dołącz do nas.

Cześć! Poszukujemy utalentowanego autora w dziale poradników - stanowisko Guide Writer. Jeśli platynujesz gry, wykonujesz wszystko na 100%, lubisz pisać i dzielić się wiedzą o danej grze, to zachęcamy do zapoznania się z niniejszym ogłoszeniem.

Eurogamer.pl jeden z najpopularniejszych serwisów o grach wideo w Polsce. Jesteśmy stabilną firmą, funkcjonującą na nowoczesnym i atrakcyjnym rynku gier wideo. Eurogamer jest częścią Gamer Network / ReedPOP.

Możesz poznać nas bliżej na tej stronie, a tutaj znajdziesz więcej informacji o pracy u nas.

Data ostatniej aktualizacji oferty: 23.06.2023

UWAGA: W ramach tego ogłoszenia poszukujemy autorów, którzy chcą rozpocząć z nami współpracę w ramach freelancingu: na umowę o dzieło / B2B za wykonany poradnik do gry. Oferujemy regularną współpracę i bardzo dobre warunki finansowe dla najlepszych.

Zakres obowiązków:

  • przygotowywanie profesjonalnych poradników do gier (zobacz przykładowy poradnik do God of War Ragnarok) ;
  • opracowywanie tekstowe poradnika (opis przejścia misji głównych, pobocznych, znajdźki, sekrety, opis mechaniki gry, systemów związanych z rozwojem postaci, itp.) - w zależności od wielkości gry bedziesz pracował samodzielnie nad poradnikiem lub w ramach większego zespołu!;
  • opracowywanie niezbędnych grafik (mapy z oznaczeniami, interfejs z opisem, screenshoty z kluczowych miejsc, itp.);
  • aktualizowanie opublikowanych poradników, gdy zostaną wydane rozszerzenia i duże dodatki;
  • współtworzenie poradników z innymi autorami pod nadzorem redakcji.

Wymagania:

  • regularne granie w gry wideo i pasja - wymóg bezwzględny;
  • sprawne posługiwanie się językiem polskim - wymóg konieczny;
  • dyspozycyjność, czyli dużo wolnego czasu (przechodzenie gier, zbieranie materiału, pisanie poradnika);
  • perfekcyjna organizacja pracy zdalnej, terminowość i wysoka umiejętność pracy zadaniowej;
  • mile widziana znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym realizację poradnika na bazie gry anglojęzycznej;
  • przynajmniej podstawowa znajomość programu graficznego, np. Adobe Photoshop;
  • chętnie podejmujemy współpracę ze studentami studiów zaocznych / dziennych.

Oferujemy:

  • wysokość wynagrodzenia w zależności od wielkości publikacji (liczba stron poradnika), długości gry, czasu realizacji i jakości - od 500 zł netto do nawet 2500 zł netto za poradnik;
  • umowa o dzieło;
  • szkolenia wewnętrzne, know-how, wiedzę i możliwość rozwoju w kierunku wysokiej klasy specjalisty z zakresu contentu internetowego;
  • świetną, luźną atmosferę pracy, w zespole pasjonatów o bardzo pozytywnym nastawieniu;
  • stabilną pracę w firmie, która od ponad dziesięciu lat jest wydawcą serwisu Eurogamer.pl;
  • wspólne wyjazdy integracyjne.

Jak aplikować?

  • wyślij zgłoszenie na adres: praca@eurogamer.pl;
  • temat wiadomości: Aplikacja Guide Writer;
  • załącz CV (koniecznie zawrzyj odpowiednią klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych, w przeciwnym wypadku Twoja aplikacja zostanie trwale usunięta - klauzulę znajdziesz na dole niniejszego ogłoszenia);
  • koniecznie załącz próbkę lub próbki umiejętności: poradnik, opis przejścia dowolnej misji z gry AAA wydanej w ostatnich dwóch latach, opcjonalnie linki do opublikowanych materiałów;
  • zgłoszenia przyjmujemy cały czas.

Przepraszamy, ale w związku z dużą liczbą zgłoszeń przy rekrutacjach, odpowiemy wyłącznie na wybrane zgłoszenia.

Prosimy załączyć następującą klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w procesie rekrutacji na stanowisko Guide Writer, ogłoszonego 23 czerwca 2023 r. na portalu Eurogamer.pl i prowadzonego przez firmę Eurogamer Polska. Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne. Podstawa prawna: pkt 32, pkt 42, pkt 43, pkt 171 preambuły, art. 4 pkt 11, art. 5 ust. 1 lit. b, art. 7 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - Dz.U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1. Kontakt z administratorem danych: kontakt@eurogamer.pl.