Genshin Impact - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, wskazówki, zasady gry i wiele więcej.

Witamy w naszym poradniku do Genshin Impact. Produkcja chińskiego studia MiHoYo dostępna za darmo - jako gra Free to Play - na PC, konsolach PS4 i PS5, a także na platformach mobilnych z iOS i Androidem.

W poradniku skupiamy się na wyjaśnieniu różnych mechanik rozgrywki, odpowiadamy na pytania związane z różnymi zasobami i systemami nagród, a także wyjaśniamy, jak rozwijać postać i ulepszać ekwipunek.

Zapraszamy do lektury - i miłej zabawy!

Poradnik i wskazówki do Genshin Impact

W tej sekcji poradnika zamieszczamy wszystkie wskazówki związane z rozwojem postaci i podstawowymi systemami postępów oraz odblokowywania różnych elementów czy zasobów w grze.

Interfejs i oznaczenia na ekranie

HUD w Genshin Impact jest prosty i czytelny. Warto zwrócić uwagę, że białe ikony w górnych rogach ekranu to tylko oznaczenia różnych zakładek dostępnych w menu głównym, które aktywujesz przyciskiem opcji na padzie lub Esc na klawiaturze.

interfejs_genshin
  1. Minimapa. Tradycyjna mapa widoczna w rogu ekranu pokazuje kierunki świata i różne punkty zainteresowania.
  2. Cel. W tym miejscu widzisz zawsze opis misji ustawionej w danym momencie jako zadanie aktywne.
  3. Stamina. Ten żółty pasek obok postaci symbolizuje energię zużywaną podczas sprintu, pływania, wspinania się i szybowania. Gdy się wyczerpie, kiedy pływasz lub szybujesz, możesz się utopić lub otrzymać obrażenia od upadku.
  4. Zdrowie. To zielony pasek zdrowia postaci, a po lewej stronie oznaczony jest jej poziom.
  5. Postacie. To lista postaci w twojej drużynie. Maksymalnie możesz mieć dostęp do czwórki bohaterów.
  6. Zdolności. To talenty wybranego akurat bohatera do wykorzystania w walce. Największy przycisk oznacza najpotężniejszą zdolność, która jest gotowa do użycia wtedy, gdy przycisk jest kolorowy.

Genshin Impact - najważniejsze wskazówki

- Nie śpiesz się. Spokojna eksploracja, podążąnie za wątkiem głównym i niestresowanie się odblokowywaniem wszystkiego od razu pozwoli ci cieszyć się rozgrywką i zdobyć odpowiednią ilość zasobów oraz waluty, by po paru godzinach odblokować, przykładowo, nową postać.

- Nie płać. Przynajmniej nie od razu. Najpierw zagraj kilka godzin, by zorientować się, w jakim tempie zdobywasz choćby Primogems i inne zasoby, pozwalające odblokowywać zawartość.

- Zmieniaj postacie. Gra pozwala jednym przyciskiem przełączać bohaterów, którymi sterujemy. Jest to o tyle istotne, że różne moce żywiołów często ze sobą współdziałają. Jeśli użyjsz mocy ognistej, a potem (inną postacią) ataku elektrycznego, wywołasz eksplozję.

- Uważaj na staminę. Jeżeli wyczerpie się podczas sprintu, nic się nie stanie. Jeśli jednak szybujesz wysoko i zabraknie energii, upadek może być niebezpieczny. Podobnie jest z pływaniem. Koniec staminy podczas pływania oznacza śmierć.

- Na początku skup się na Adventure Rank. Rozwijanie tej rangi jest o tyle istotne, że daje dostęp do nowych rodzajów aktywności, misji i elementów rozgrywki, więc na początku jest całkiem istotne.

- Pamiętaj, że kilku bohaterów odblokujesz za darmo. Skup się na głównym wątku fabularnym. W jego ramach zdobędziesz postacie reprezentujące różne siły żywiołów i skompletujesz różnorodny zespół.

- Czytaj opisy broni. To bardzo ważne, gdyż niektóre rodzaje uzbrojenia mogą oferować mniejsze obrażenia, ale za to różne bonusy, które w ogólnym rozrachunku uczynią dany przedmiot lepszym, niż jakiś z większymi obrażeniami.

- Pamiętaj, że postacie rozwijają się osobno. Level postaci zwiększasz oddzielnie u każdego bohatera, którego posiadasz.

Mikropłatności

Genshin Impact to gra Free to Play, którą stworzono w Azji. Produkowane na wschodzie gry oferują zazwyczaj nieco bardziej rozbudowane systemy mikropłatności i odblokowywania nowej zawartości, czego ten tytuł jest dobrym przykładem.

Liczba różnych walut i surowców może początkowo przytłaczać, jednak szybko orientujemy się, że najważniejsze są Primogems. Zdobywasz je w trakcie gry, jednak można też - pośrednio - za nie zapłacić.

mikrop__atno__ci_genshin
Gra oferuje paczki kryształów o różnej wartości

Jedyną walutą w sklepie w grze, którą można kupić, są kryształy Genesis Crystals, które widzisz na powyższym screenie. Można je jednak wymienić na Primogems, klikając w małą ikonę plusa obok ikony Primogems na górze ekranu.

Jeden Genesis Crystal to jeden Primogem.

Czym jest Genshin Impact

Genshin Impact to przygodowa gra akcji z otwartym światem i dynamicznym systemem walki. Na początku gramy tylko jedną postacią, lecz szybko do naszej drużyny dołącza druga - Amber. Kolejne postacie dołączają do nas z biegiem czasu w ramach głównego wątku fabularnego, inne możemy odblokować dzięki systemowi Wish (życzeń).

Twórcy przygotowali całkiem długi wątek fabularny, przeplatany pobocznymi aktywnościami w rozległych lokacjach, zbieraniem surowców, polowaniem, gotowaniem i innymi wyzwaniami.

Gra jest dostępna na PC, konsolach PlayStation i platformach mobilnych. Spełniając konkretne warunki, możemy przenosić postępy rozgrywki między platformami po połączeniu kont.

Głównym elementem wyróżniającym Genshin Impact jest możliwość błyskawicznej zmiany postaci. Nasza drużyna może składać się z czwórki bohaterów, lecz zawsze na ekranie widzimy jednego - i sterujemy tylko jednym. Niczym w cyklu Trine możemy jednak natychmiast przełączyć postać, na przykład po to, by połączyć efekty żywiołów ataków kilku wojowników.

Gra wspiera kooperację dla maksymalnie czwórki użytkowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami