Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca cheatów do Genshin Impact skazany na cztery lata więzienia

Wyrok zapadł w Chinach.

Trójka twórców cheatów do Genshin Impact spędzi najbliższe lata w więzieniu, co jest podobno bezprecedensowym wydarzeniem w Chinach.

Jak informuje serwis 163, sprawa rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku, gdy policja w Szanghaju zatrzymała grupę sprzedającą oprogramowanie do oszukiwania w grze. Teraz proces dobiegł końca, a lider grupy został skaszany na cztery lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz karę finansową.

Główny wspólnik spędzi w więzieniu 3 lata i 10 miesięcy, a ostatni oskarżony - 1 rok i 6 miesięcy. Trio odpowiadało za program o nazwie KQ, który działał rzekomo poprzez włamywanie się na serwery produkcji. Trudno o szczegóły, ale mowa najwyraźniej o generowaniu broni i postaci, które standardowo „wyciągamy” w ramach transakcji cyfrowych.

Cała trójka sprzedała podobno 40 tysięcy egzemplarzy programu, zarabiając na procederze - w przeliczeniu - niecałe 300 tys. dolarów. Co interesujące, kary finansowe nałożone na oskarżonych wynoszą łącznie 110 tys. dol.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze