Age of Empires 4 - Landmark, budynek zabytkowy: jak budować

Tworzenie konstrukcji do awansowania do nowej epoki.

Landmark to typ budynku w Age of Empires IV. Dzięki tego typu konstrukcjom zyskasz użyteczne bonusy, są one także potrzebne do awansowania do kolejnej epoki. Z tej strony dowiesz się jak je wznosić i jakie są związane z nimi ograniczenia.

By wybudować Landmark wybierz dowolnego robotnika. Na pasku u dołu ekranu zobaczysz dostępne konstrukcje. Interesujący cię budynek kryje się pod ikonką z rzymską cyfrą II (1). Kliknij na nią, by otworzyć nowe okno.

032_age_of_empires_4_iv_landmark_budynek_zabytkowy_jak_budowac

Tutaj wyświetlą się dwa budynki do wyboru (2). Ich koszt i czas budowy zawsze będzie taki sam. Zwróć uwagę na oferowane przez budowlę profity i kliknij na ikonkę.

033_age_of_empires_4_iv_landmark_budynek_zabytkowy_jak_budowac

Ustaw teraz szkielet budynku (3) w miejscu, w którym chcesz go wznieść. W przypadku tego typu konstrukcji rozważ dokładnie lokalizację. Spora część budynków z grupy Landmark oferuje rozmaite premie do pobliskich konstrukcji, część może także atakować pobliskich wrogów - ustawienie ich w wąskim przesmyku bądź przy kluczowym surowcu może zadecydować o przebiegu meczu.

034_age_of_empires_4_iv_landmark_budynek_zabytkowy_jak_budowac

W trakcie wznoszenia tej konstrukcji u góry ekranu wyświetli się pasek postępu (4), a przy nim liczba robotników (5) biorąca udział w budowie. Gdy pasek się zapełni, budynek zostanie ukończony - a twoja cywilizacja awansuje do nowej epoki. Wtedy też na pasku budynków u robotnika pokażą się cyfry III, a potem IV, oznaczające budynki pozwalające na awans do III i IV epoki.

W przypadku budynków z grupy Landmark jesteś ograniczony do jednej konstrukcji z danej epoki. Po wybraniu wariantu z poziomu wspomnianego okna nie będziesz mógł wybudować kolejnego. Wyjątkiem jest tu cywilizacja Chin, która może wznosić obie konstrukcje z danej epoki by odblokowywać unikalne bonusy związane z dynastią.

Poprzednio: Age of Empires 4 - naprawa budynków: koszt, działanie

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Następnie: Age of Empires 4 - Wonder, cud: budowa i obrona

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami