Skip to main content

Age of Empires zmierza na konsole. Wróci też Age of Mythology

Podsumowanie prezentacji.

Microsoft przeprowadził wczoraj prezentację na temat przyszłości serii Age of Empires. Dowiedzieliśmy się między innymi, że AoE2 oraz AoE4 trafią na konsole, a Age of Mythology doczeka się remastera.

Zaczynając od pierwszego tematu, Age of Empires 2: Definitive Edition ukaże się na Xbox One oraz Xbox Series X/S na początku przyszłego roku - 31 stycznia. Age of Empires 4 zadebiutuje na tych samych urządzeniach w późniejszym terminie - nie podano jeszcze daty.


Następną niespodzianką było Age of Mythology Retold, czyli odświeżone wydanie strategii, w stylu wspomnianych „Definitive Edition” dla AoE. „Pracujemy ciężko, by odtworzyć chwałę oryginalnej gry, ze zaktualizowaną grafiką, opcjami i tak dalej” - zapewniono, ale obyło się bez szczegółów.


Idąc dalej, Age of Empires 4: Anniversary Edition to nowe wydanie ubiegłorocznej odsłony serii, wydane razem ze startem trzeciego sezonu aktualizacji. Nowe cywilizacje to Mali oraz Imperium Osmańskie, a są też inne nowości: osiem map, wbudowane kody i przeprojektowanie walk morskich.


Seria zmierza także na urządzenia mobilne. Studio World’s Edge przygotowuje odsłonę na Androida i iOS, ale na razie otrzymaliśmy tylko krótki teaser.


Pomniejsze nowości to duża aktualizacja oraz pakiet przedmiotów kosmetycznych w Age of Empires 3: Definitive Edition, a nawet bluza i karoseria AoE 2 do odblokowania w - odpowiednio - State of Decay 2 oraz Forza Horizon 5.

Zobacz także