New World - rybołówstwo : łowienie ryb, przynęty

Jak łowić ryby, czym różnią się przynęty.

Rybołówstwo to jedna z profesji w New World. Dzięki niej możesz łowić ryby, co jest świetnym sposobem na zdobycie cennych składników do gotowania i handlu. Z tej strony dowiesz się jak korzystać z przynęt i łowić ryby.

Zanim rozpoczniesz łowienie ryb musisz wyposażyć się w wędkę. Cały proces pozyskania tego narzędzia wyjaśniamy na stronie wędka: jak stworzyć. Zamiast tworzyć ją samodzielnie możesz też kupić wędkę w domu aukcyjnym, za sprawą Faktorii.

Gdy zdobędziesz wędkę, wyposaż ją poprzez dwukrotne kliknięcie, a następnie zbliż się do dowolnego zbiornika wodnego i wciśnij klawisz F3, by rozpocząć łowienie ryb (1).

053_new_world_lowienie_ryb_przyneta

Na ekranie pojawi się kilka przycisków. Rozpocznij od wyboru przynęty (2). Otworzy to niewielkie okno, w którym będziesz mógł wskazać którą przynętę wykorzystasz do łowienia (3).

054_new_world_lowienie_ryb_przyneta

Każda z nich oferuje inne premie, które możesz sprawdzić najeżdżając na nie myszką. Same przynęty zdobędziesz w trakcie rozgrywki - zbierając przedmioty ze skrzyń, przeszukując krzaki czy zbierając rośliny. Potwierdź wybór przynęty za pomocą przycisku użyj przynęty (4).

Przytrzymaj teraz lewy przycisk myszy, by na ekranie pojawił się wskaźnik rzutu (5). Im dłużej go przytrzymasz, tym dalej zarzucona zostanie wędka. Maksymalny dystans zwiększysz za sprawą lepszych jakościowo wędek.

055_new_world_lowienie_ryb_przyneta

Po zarzuceniu poczekaj kilka sekund, aż na ekranie wyświetli się komunikat przygotuj się (6). Po chwili wygląd ikonki zmieni się, a także pojawi się napis Chwyciła! (7). Wtedy też kliknij lewym przyciskiem myszy, by złapać rybę.

056_new_world_lowienie_ryb_przyneta

Ikonka ponownie zmieni wygląd. Znajdziesz na niej postęp wyławiania (8). Będzie się systematycznie zapełniał wtedy, gdy będziesz trzymał lewy przycisk myszy. Nad nim zobaczysz też dystans (9) - gdy spadnie do zera, złowisz rybę.

057_new_world_lowienie_ryb_przyneta

Podczas wyławiania musisz jednak uważać na wskaźnik tension (10), przedstawiający napięcie żyłki. Jeśli będzie zielony bądź żółty, możesz wciągać żyłkę. Gdy zmieni się na czerwony, puść przycisk i poczekaj kilka sekund, by zabarwienie na nowo zmieniło się na zielone i kontynuuj wyławianie.

Po tym, jak dystans spadnie do zera, wyłowisz losowej jakości rybę i umieszczona zostanie ona w ekwipunku. Jednocześnie otrzymasz punkty doświadczenia dla profesji Rybołówstwo. Im wyższy będziesz mieć poziom, tym lepsze złowisz ryby.

Poprzednio: New World - wyrąb: siekiera, zbieranie drewna

Spis treści: New World - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami