Twórcy Tomb Raider pomogą w pracach nad Perfect Dark od Microsoftu

Crystal Dynamics i Square Enix udzielą wsparcia.

Microsoft poinformował o nawiązaniu współpracy z należącym do Square Enix studiem Crystal Dynamics. Zespół odpowiedzialny za nową trylogię Tomb Raider i Marvel's Avengers pomoże w pracach nad restartem serii Perfect Dark.

Projekt przygotowywany jest przez The Initiative, czyli jedną z ekip koncernu z Redmond. Produkcja jest więc tytułem typu first-party, zmierzającym wyłącznie na PC oraz konsole Xbox.

Tego typu współpraca należy do rzadkości i może wydawać się zaskakująca. Przypomnieć jednak trzeba, że studio odpowiedzialne za Perfect Dark założył Darrel Gallagher, który jest byłym szefem Crystal Dynamics.

„Zespoły nie mogły przegapić możliwości pracowania razem. Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju projektu, ale jesteśmy niesamowicie podekscytowani perspektywą wykorzystania tej unikalnej szansy, by zrealizować naszą wizję Perfect Dark” - napisało The Initiative na Twitterze.

Data premiery tytułu nie jest na razie znana.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

[PLOTKA] Assassin's Creed Infinity odświeży starsze części serii

Gra zaoferuje misje w stylu nowej trylogii Hitmana.

Cyberpunk 2077 z zabawnym błędem - im lepszy PC, tym wyższe skoki

Gracze raportują, że sztuczka wciąż działa - ale trzeba mieć pewien wszczep.

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami