Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczna strzelanka z Nintendo 64 trafi na PC? Fan odzyskał pliki źródłowe

Projekt ukończony w około 96 procentach.

Kultowa strzelanka Perfect Dark może doczekać się portu na komputery, a także wsparcia dla modów. Fanowi gry udało się odzyskać pliki źródłowe.

Jak informuje serwis VGC, programista Ryan Dwyer odtworzył kod sześciu wydań gry: od wersji beta, przez pierwotne wydania, po zaktualizowane wersje z poprawkami błędów. Według informacji na stronie internetowej twórcy, wszystkie projekty gotowe są w ok. 96 procentach - na ten moment pozostała mu korekta kilku niedziałających funkcji.

Co ciekawe projekt jest w pełni legalny, ponieważ deweloper ręcznie przepisał kod gry od podstaw, bez naruszania zastrzeżonej zawartości gry, takiej jak tekstury czy muzyka. W przyszłości na bazie przedsięwzięcia powstanie pecetowy port produkcji i w tym wypadku gracz będzie musiał samodzielnie dodać do gry brakujące treści z legalnie posiadanej kopii tytułu.

W 2020 roku zapowiedziano prace nad rebootem serii Perfect Dark

Dostęp do plików produkcji umożliwi także innym fanom tworzenie modów i fanowskich łatek. Przypomnijmy, że Perfect Dark zadebiutowało w 2000 roku na konsoli Nintendo 64. Osadzona w cyberpunkowym świecie produkcja pozwala graczom wcielić się w agentkę korporacji Carrington Institute i zatrzymać spisek zorganizowany przez wrogą firmę.

W 2005 roku zadebiutował prequel Perfect Dark Zero, wydany na konsolę Xbox 360. W 2010 pojawiło się również zremasterowane wydanie oryginału, wypuszczone cyfrowo w sklepie Xbox Live Arcade.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze