Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Perfect Dark ma problemy? Reżyser gry opuścił studio

Szuka nowej pracy.

Wygląda na to, że reżyser Perfect Dark - Dan Neuburger - opuścił studio The Initiative, zajmujące się projektem.

Na profilu dewelopera w serwisie LinkedIn widnieje bowiem informacja, że ten poszukuje obecnie nowego zajęcia - donoszą użytkownicy forum dyskusyjnego ResetEra.

Neuburger pracował w The Initiative przez niemal cztery lata. Wcześniej był reżyserem serii Tomb Raider w Crystal Dynamics, które to studio obecnie także wspiera prace nad Perfect Dark.

Żadna ze stron - wydawcą jest Microsoft - nie skomentowała jeszcze sytuacji. To nie pierwsza rezygnacja wysokiego szczebla w przypadku tego projektu. W lutym 2021 roku z pozycji zrezygnował szef projektu, Drew Murray. Wrócił do wcześniejszego pracodawcy, Insomniac Games.

W The Initiative zapewne nadal nie brakuje weteranów i doświadczonych pracowników. Studio założone w 2018 roku prowadzi Darrell Gallagher, wcześniej w Activision oraz właśnie w Crystal Dynamics, z którym teraz ponownie współpracuje.

Sam projekt zapowiedziano w grudniu 2020 roku, jako wskrzeszenie klasycznej serii z konsol Nintendo 64 i X360. Główną bohaterką jest kreatywnie nazwana Joanna Dark. Nowy tytuł ma rozgrywać się w bliskiej przyszłości, z ekologicznymi katastrami w tle.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze