Wyłączone MMO dostało nową zawartość - update Warhammer Online

Fani nie próżnują.

Choć oficjalne serwery Warhammer Online: Age of Reckoning wyłączono już w 2013 roku, sieciowa produkcja w słynnym uniwersum wiecznej wojny nadal może pochwalić się grupą fanów. Ci zaktualizowali nawet tytuł o nowe treści.

Grupa oddanych miłośników od ośmiu lat prowadzi własny serwer, emulując oryginalną produkcję Mythic Entertainment i Electronic Arts. Już samo podtrzymanie działania gry jest warte uwagi, a teraz deweloperzy-amatorzy zdołali nawet rozbudować grę.

Jak bowiem ogłoszono, fani doszukali się plików zawierających miasta, które miały trafić do gry, lecz ostatecznie nie zostały dokończone: krasnoludzkiego Karaz-A-Karak oraz Karak Eight Peaks, siedziby rasy Greenskin.

Mythic ciął treści - także klasy postaci - by zdążyć na premierę, lecz pozostałości nie usunięto. Miłośnicy produkcji przyznają jednak, że gotowe były tylko górne strefy osiedli, gdzie wystarczyło doszlifować zadania i dodać przeciwników.

Już jednak dolne obszary obu miast nigdy nie doczekały się dopracowania, więc tutaj deweloperzy zarządzający serwerem musieli przygotować lokacje praktycznie od podstaw. Jak napisano w ogłoszeniu, grupa 40 fanów poświęciła „dziesiątki tysięcy” godzin na prace, tworząc setki nowych modeli i innych elementów.

Warhammer Online: Age of Reckoning wyłączono ze względu na wygaśnięcie licencji udzielanej przez Games Workshop. Projekt Return of Reckoning można pobrać za darmo z oficjalnej strony.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami