Pierwsze Dying Light zmierza na Switcha

Potwierdza Techland.

Na wczorajszym streamie przedstawiciele Techlandu poinformowali, że pierwsza część Dying Light pojawi się na Switchu.

Polska produkcja na platformie Nintendo ukaże się w edycji platynowej. Wydanie zawiera nie tylko podstawowy tytuł, ale również wszystkie udostępnione dotychczas rozszerzenia i DLC. Twórcy zapewniają, że jednorazowe ukończenie przygody zajmie około 100 godzin.

Na razie nie ujawniono daty premiery i szczegółów o nowej wersji. Deweloperzy z Techlandu obiecują jednak, że więcej informacji o projekcie przedstawią „wkrótce”.

dying_light_switch
Switch otrzyma grę w edycji platynowej

Z niepotwierdzonych wieści, które pojawiły się kilka tygodni temu, wynika, że Dying Light w wydaniu Switch wykorzysta unikalne funkcje konsoli, w tym wibracje, żyroskop oraz ekran dotykowy. W planach też podobno lokalny tryb kooperacji.

Produkcja o walce z zombie zadebiutowała w 2015 roku i wciąż jest rozwijana przez twórców - regularnie otrzymuje aktualizacje i dodatki. Zapowiadając wersję na platformę Switch podkreślono, że w czerwcu w tytuł grało niemal 2 miliony użytkowników.

Natomiast wkrótce - 7 grudnia - na rynku pojawi się kontynuacja, czyli Dying Light 2. Sequel rozbuduje elementy charakterystyczne dla pierwowzoru, a więc między innymi parkour i system zachowania żywych trupów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Dying Light 2 trafi na Nintendo Switch

Pierwsza część ukaże się w październiku.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami