Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duży sukces Dying Light w Epic Games Store. Darmową grę odebrało 15 milionów graczy

Pobito też rekord liczby grających jednocześnie.

Studio Techland pochwaliło się znakomitym wynikiem darmowego giveawayu Dying Light Enhanced Edition. Jak możemy się dowiedzieć, grę odebrało ponad 15 milionów użytkowników sklepu Epic Games Store. Ponadto pobito rekord jednocześnie bawiących się graczy.

Dying Light Enhanced Edition dostępne było do bezpłatnego odebrania w dniach 6 - 13 kwietnia, w ramach zorganizowanej przez Techland akcji „Darmowy bilet do Harran”. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacje, zanotowano także, że w grze bawiło jednocześnie ponad 760 tysięcy graczy. Techland podkreśla, że wynik ten całkowicie przekroczył ich oczekiwania.

Zawsze jesteśmy blisko naszej oddanej społeczności i to samo podejście stosujemy w przypadku Dying Light 2 Stay Human” - przekazał szef działu wydawniczego Techlandu Oleg Klapovskiy. „Dawanie graczom nowych sposobów doświadczania gry to nasz priorytet, dzięki któremu udowodnimy, że Dying Light to topowa seria gier o zombie”.

Przypomnijmy, że Dying Light zadebiutowało pierwotnie w 2015 roku i dla wielu tytuł stał się „duchowym następcą” pierwszego Dead Island. Tytuł został ciepło przyjęty przez krytyków, którzy chwalili między innymi model rozgrywki, dynamiczny system dnia i nocy oraz związane z nim mechaniki, które dodały grze sporo różnorodności wrażeń.

Wersja Enhanced Edition trafiła z kolei do sklepów rok później i zawierała wiele usprawnień, takich jak ulepszenia graficzne czy nowe mechaniki oraz zawierała w pakiecie rozszerzenia DLC, które ukazały się od momentu premiery. Osoby, które nie zdążyły odebrać gry za darmo na Epic Games Store, mogą ją obecnie kupić w promocji na Steamie. Do 1 maja tytuł przeceniony jest o 70 procent.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dying Light

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze