Hades - pułapki: jak działają

Niebezpieczne przeszkody w lokacjach.

Podczas przechodzenia kolejnych aren w Hadesie natkniesz się na różnego rodzaju pułapki. Z jednej strony stanowią one pewną przeszkodę, na której główny bohater może stracić sporo życia, a nawet zginąć. Z drugiej można je wykorzystać do uzyskania przewagi w walce.

pulapka1

Podstawowymi pułapkami, na które trafimy już na początku zabawy, są wyskakujące z określonych pól kolce (1). Aby ją aktywować wystarczy na nią stanąć. Jeśli wystarczająco szybko z niej nie zejdziemy, to kolce zranią głównego bohatera (2).

pulapka2

W jaki sposób strzec się przed pułapkami? Najlepiej cały czas pozostawać w ruchu i jak najczęściej korzystać z odskoku. Dzięki temu nawet, jeśli wejdziemy na pułapkę, to będziemy mogli szybko zejść z jej pola rażenia. Warto przy tym pamiętać, że jeśli aktywujemy pułapkę i zwabimy w jej zasięg przeciwników, to otrzymają oni obrażenia (3). Jest to zatem dobry wariant taktyczny do wykorzystania podczas walki.

pulapka3

Z czasem będziemy trafiać na coraz różniejsze rodzaje pułapek. Oprócz wspomnianych kolców pojawiają się też między innymi wybuchowe wazony (4) eksplodujące w określonej przestrzeni (5) czy też wystrzeliwane pociski, aktywowane po wejściu na dane pole.

Pamiętaj, że na pułapkach możesz zarówno stracić zdrowie, jak i pozbawić go przeciwników. Dlatego warto przeznaczyć nieco czasu na poznanie każdej z nich.

Następnie: Hades - Aspekty: jak odblokować stałe ulepszenia broni

Poprzednio: Hades - jak unikać wrogów, odskok

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami