Todd Howard w Final Fantasy 14 - fan w przebraniu rozdawał graczom Obliviona

Nietypowy pomysł.

Fani Final Fantasy 14 zorganizowali w weekend własne wydarzenie specjalne w grze - festiwal LunarCon. Nie zabrakło atrakcji i koncertów, a na miejscu pojawili się pomysłowi użytkownicy - jak gracz, którzy stworzył sobowtóra Todda Howarda, producenta serii The Elder Scrolls.

Za bohaterem stał streamer o pseudonimie „Tetenuko”. Ten przygotował odpowiedni wygląd, włącznie z charakterystyczną fryzurą, golfem i skórzaną kurtką. Gracz zadał sobie nawet na tyle dużo trudu, by awansować postacią na 80 poziom doświadczenia.

1
Todd w wersji Final Fantasy 14

To nie wszystko, ponieważ wirtualny Todd Howard w Final Fantasy 14 rozdawał nawet innym uczestnikom LunarConu kopie... Obliviona. Takiego przedmiotu w japońskim MMO nie ma, ale kreatywny gracz znalazł „Faded Copy of Oblivion”, czyli nuty służące do odtwarzania muzyki. „Wyblakła kopia” w nazwie wydaje się pasować idealnie.

„Wpadłam na Todda Howarda na LunarConie i dał mi Faded Copy of Oblivion! Raunku!” - napisała na Twitterze jedna z „ofiar” żartu. „Podobieństwo jest porażające” - pochwaliła.

LunarCon to imponująca inicjatywa, przypominająca oficjalne imprezy tego typu - lecz zorganizowana w całości przez fanów. Celem było godne pożegnanie rozszerzenia Shadowbringers i przygotowanie na następne - listopadowe Endwalker.

Atrakcje trwały trzy dni. Zorganizowano koncerty, aukcję domów, prezentację wirtualnego cosplayu, konkurs z zagadkami, a nawet kończącą ucztę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami